Mazowieckie Centrum Kultury otwarte i przystosowane

Mazowieckie Centrum Kultury otwarte i przystosowane

16 września br. w Sali Widowiskowej Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki odbyła się uroczystość otwarcia budynku po remoncie połączona z konferencją prasową. Renowacja zabytkowej siedziby była możliwa dzięki środkom unijnym i z budżetu województwa mazowieckiego.

Modernizacja budynku obejmowała m.in. przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowano windy oraz nowoczesny antypoślizgowy podjazd dla wózków. Uwzględniono także potrzeby osób z dysfunkcją wzroku i słuchu.
Tablica informacyjna dla odwiedzających Centrum jest napisana również w alfabecie Braille’a i wyposażona w ścieżkę dźwiękową informującą o schemacie, funkcjach i zadaniach Centrum. Ponadto schody przystosowano pod kątem osób z ograniczeniami wzrokowymi i ułożono specjalne pasy. Planuje się również w miarę możliwości i środków finansowych zainstalowanie systemu słuchawek aby dostosować salę widowiskową dla osób z dysfunkcją słuchu.

mazcentrkul

Wprowadzone zmiany uczynią Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki instytucją jeszcze bardziej atrakcyjną i dostępną. Centrum od lat organizuje Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Radość Tworzenia”, którego przebieg wielokrotnie relacjonowaliśmy w „Naszych Sprawach”. Działa także Teatr Ruchu „Balonik”, będący formą terapii dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
W fazie konsultacji jest program Centrum Aktywności Kulturalnej Osób Niepełnosprawnych, który m.in. będzie pomagać twórcom z niepełnosprawnością zaistnieć na rynku sztuki.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również