Nabór na Ciechocińskie Impresje Artystyczne

Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus prowadzi nabór kandydatów do XIII Festiwalu Piosenki młodzieży niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne - Ciechocinek 2009". Można już składać dokumenty wraz z plikami audio.

Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus jest organizatorem imprez artystycznych i kulturalnych z udziałem osób niepełnosprawnych. Sztandarowym wydarzeniem fundacji jest Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne”, który w tym roku odbędzie się w dniach 16 lipca – 3 sierpnia. Jego uczestnikami są młodzi, niepełnosprawni, ale za to niezwykle utalentowani muzycznie ludzie, którzy od dzisiaj do 30 kwietnia mają czas na zgłoszenie swojej kandydatury. Tradycyjnie weźmie udział 50 niepełnosprawnych młodych wokalistów z całej Polski. Zakładany jest także przyjazd 10 wykonawców z zagranicy. Artystom tradycyjnie towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Marka Czekały z udziałem Piotra Salabera.

– W czasie festiwalu odbędą się warsztaty wokalne oraz próby z orkiestrą, będzie też siedem koncertów – informuje Mirosław Satora, prezes fundacji. – Pierwszy już 19 lipca w Kościele Parafialnym w Ciechocinku dedykowany ks. Kardynałowi Zenonowi Grocholewskiemu, 1 sierpnia Koncert Galowy, a 2 sierpnia Koncert Laureatów w Toruniu – dodaje.

W tym roku organizatorzy postanowili zmienić nieco formułę pozakonkursową festiwalu, w ubiegłych latach oprócz niepełnosprawnych artystów, jako gość wieczoru występowały profesjonalni artyści. – Teraz w „roli gwiazd” będą dotychczasowi laureaci. – Okazuje się, że widzowie chętniej oglądają i słuchają podopiecznych Fundacji Pro Omnibus, aniżeli profesjonalnych artystów – mówi prezes Satora.

Wszelką dokumentację potrzebną do zgłoszenia można znaleźć tutaj. Strona dotycząca naboru znajduje się tu, w dziale pomoc znajdują się wszelkie informację kontaktowe.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również