O imionach – muzycznie

O imionach - muzycznie

3 listopada już po raz dziewiąty artyści zaproszeni przez Fundację Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej „Wygrajmy Razem" zaprezentowali w Dąbrowie Górniczej swój talent muzyczny i wokalny. W sobotni wieczór od godziny 17.00 na scenie dąbrowskiego Pałacu Kultury Zagłębia (współorganizator imprezy) rozbrzmiały najbardziej znane piosenki do których powstania inspiracją były imiona.

W repertuarze koncertu pod tytułem „Muzyczna księga imion” realizowanego w ramach projektu „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko” znalazły się takie przeboje jak: „To nie ja byłam Ewą”, „Nie będę Julią”, „Nie pij Piotrek”, „O Magdaleno”, „Kaziu zakochaj się”, czy „Anna Maria”.

Niespodzianką była piosenka, którą zaśpiewał prowadzący koncert aktor i wokalista – Jacek Kawalec – była to „Baśka” z repertuaru grupy Wilki. Artystom koncertu akompaniował kwartet muzyczny pod kierownictwem Krzysztofa Żesławskiego. W trakcie imprezy odbyła się uroczystość wręczenia statuetek ELFY 2018 za wsparcie na rzecz Fundacji „Wygrajmy Razem”, organizatora imprezy. ELFAMI 2018 zostali dyrektor dąbrowskiego Przedszkola nr 12 – Halina Radziej i prezydent Dąbrowy Górniczej – Zbigniew Podraza.

Po koncercie wolontariusze kwestowali do puszek. Celem zbiorki było nagranie płyty z piosenkami dla dzieci, którą Fundacja „Wygrajmy Razem” pragnie wzbogacić akcję edukacyjno-kulturalną „Miej Obraz Osoby Niewidomej”.

Projekt „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko” jest realizowany pod patronatem prezydenta Dąbrowy Górniczej – Zbigniewa Podrazy i Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.
Zadanie jest współfinansowane ze środków gminy Dąbrowa Górnicza i PFRON.

Zobacz galerię…

Info i fot. Fundacja „Wygrajmy Razem”
Data publikacji: 16.11.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również