Dwa brązy dla polskich szermierzy na PŚ w Tbilisi

W dniach od 8 do 12 listopada po raz pierwszy w historii Puchar Świata w szermierce na wózkach odbywał się w stolicy Gruzji. Udział w nim wzięło ponad 130 zawodników z 20 krajów, w tym również zawodnicy z Polski w 16-osobowym składzie.

W pierwszym dniu turnieju rywalizowano w szpadzie mężczyzn kat. A i B oraz we florecie kobiet. Najlepszy polski zawodnik w szpadzie w kat. B Kamil Rząsa swoją rywalizację zakończył w ćwierćfinale zajmując 8. miejsce.

Kolejny dzień to rywalizacja kobiet w szpadzie i mężczyzn we florecie (kat. A i B). Najbliżej podium był Michał Nalewajek, który wśród 44 startujących zawodników w kat. A zajął 5 miejsce. W kat. B startowało 26 zawodników, najlepszy z Polaków był Jacek Gaworski zajmując 5. lokatę. Medalu nie zdobyły również polskie szpadzistki.

Trzeci dzień zmagań w Tbilisi przyniósł polskiej ekipie dwa medale. Adrian Castro w szabli kat. B zdobył brązowy medal, po raz kolejny wygrywając ze swoim teściem – Grzegorzem Plutą, który ostatecznie był był 5. Znacznie gorzej powiodło się zawodnikom w kat. A, którzy zajęli odległe miejsca.

Drugi brąz wywalczyła w szabli w kat. A Marta Fidrych, której przyszło się zmierzyć w ćwierćfinale z Kingą Dróżdż. Pojedynek był bardzo zacięty zadecydowało jedno trafienie. Ostatecznie Kinga Dróżdż zajęła 8 miejsce.

Na zakończenie zawodów w Tbilisi odbyły się jeszcze rywalizacje drużynowe kobiet we florecie i mężczyzn w szpadzie, w której startowali Polacy. Niestety nie udało się zdobyć medalu. Porażka z Brytyjczykami i Irakijczykami pogrzebała szansę na medal. Ostatecznie wśród 16. startujących drużyn polska ekipa zajęła 5 miejsce.