Programy Hello Kraków są teraz dostępne także dla osób g/Głuchych

Hello Kraków to program poświęcony życiu miasta, lokalnym inicjatywom, kulturze. Nadawany jest od poniedziałku do czwartku o godz. 18 ze studia w Centrum Kongresowym ICE Kraków i dostępny na www.playkrakow.com.

Premierowe odcinki live są od tego tygodnia tłumaczone na polski język migowy. Można także obejrzeć ich zapis na platformie PLAY KRAKÓW.

Tłumaczenie na język migowy to jedna z inicjatyw PLAY KRAKÓW, odpowiadająca na potrzeby osób z niepełnosprawnością sensoryczną. Emitowane na platformie materiały mają napisy, a w planach jest także wprowadzenie audiodeskrypcji, pozwalającej na ich odbiór osobom niewidomym i słabowidzącym.

PLAY KRAKÓW jest platformą multimedialną, prezentującą najciekawsze tematy dotyczące spraw Krakowa. Jej aktywność wpisuje się w realizację strategii komunikacji marki miasta „Kraków jest opowieścią”.

Można na niej znaleźć zapisy spektakli i koncertów, filmy dokumentalne zrealizowane przez krakowskie instytucje kultury oraz materiały PLAY KRAKÓW – rozmowy i reportaże poświęcone kulturze, muzyce, kuchni.

Za prowadzenie platformy odpowiada miejska spółka Kraków5020, zajmująca się budowaniem i zarządzaniem wizerunkiem miasta oraz jego promocją we współpracy z licznymi partnerami. Głównym zadaniem spółki jest wzmacnianie marki Krakowa jako nowoczesnej europejskiej metropolii, atrakcyjnej, otwartej i tolerancyjnej; miasta światowego dziedzictwa kulturowego i prężnego ośrodka akademickiego.

Info: k5020.pl

Data publikacji: 20.07.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również