Przegląd „O Buławę Lajkonika 2022” już wkrótce w Krakowie!

W dniach 26 i 27 kwietnia 2022r. trwać będą prezentacje Przeglądu Teatralno-Muzycznego „O Buławę Lajkonika” dla osób niepełnosprawnych. Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana organizuje to wydarzenie wraz z władzami Krakowa od dwudziestu lat.

Przegląd to okazja to spotkania dzieci, młodzieży i dorosłych z przedszkoli i szkół integracyjnych, szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej oraz stowarzyszeń. Zespoły i soliści prezentują się przed publicznością i jury złożonym z ekspertów zajmujących się teatrem, muzyką i tańcem, pracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą.

Prezentacje utworów wokalnych, muzycznych lub teatralnych odbywać się w sali teatralnej przy ul. Krupniczej 38. Kilka podmiotów wykonawczych zapowiedziało swój udział stacjonarnie, a kolejne przysłały nagrania swoich programów, które jury obejrzy na miejscu. Laureaci otrzymają Buławy Lajkonika i pamiątkowe dyplomy na finale, który odbędzie się 11 czerwca podczas Święta Dzielnicy VI w Bronowicach.

Rozpoczynamy każdego dnia o godz. 9.00. Zapraszamy!

pr/

Data publikacji: 23.04.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również