Inauguracja kolejnej edycji festiwalu odbyła się w dniu 18 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Była ona połączona z Dniem Plastyki. Na zorganizowanej z tej okazji wystawie pokazano kilkadziesiąt prac wykonanych różnymi technikami. Ich autorami są podopieczni domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy, uczniowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej.
W tym roku uroczysta inauguracja i Dzień Plastyki były zorganizowane przy udziale Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Studenci tej uczelni pracowali jako wolontariusze, zapewniając m.in. pomoc tłumacza języka migowego dla niesłyszących uczestników i goście festiwalowych.
Kolejny festiwalowy dzień poświęcony tym razem muzyce odbył się 27 października w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Prezentowano zarówno utwory instrumentalne, jak piosenki ludowe, a także – tradycyjnie już – znane szlagiery. Wzięło w nim udział kilkanaście zespołów i solistów z całego Mazowsza. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory instrumentalne oraz pieśni i piosenki, a wśród nich znane przeboje m.in. braci Golców i Budki Suflera, piosenki cygańskie i wojskowe. Uwagę widzów tegorocznego Dnia Muzyki zwracały piękne kostiumy przygotowywane wspólnie przez wykonawców, ich opiekunów i instruktorów oraz profesjonalne układy sceniczne.
W tym roku do grona osób niepełnosprawnych – zespołów i solistów – uczestniczących w festiwalu od kilku lat dołączyli debiutanci, m.in. Zespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu.
W środę 3 listopada w Mińsku Mazowieckim spotkają się zespoły, które zgłosiły swój udział w Dniu Tańca, w sumie 16 grup tanecznych z całego Mazowsza. Ten dzień zapowiada się również bardzo ciekawie. Obejrzymy układy choreograficzne do muzyki klasycznej, popularnych kompozycji autorów polskich i zagranicznych oraz znanych przebojów muzyki rozrywkowej.
Dwa kolejne festiwalowe dni poświęcone będą teatrowi. Odbędą się one w Radomiu (10 listopada) i w Warszawie (25 listopada).