Siła marzeń

Siła marzeń

Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli 14 września br. gościł Lillę Latus promującą swą najnowszą książkę „Za drzwiami świata" - poetkę i autorkę tekstów piosenek, artykułów prasowych, przekładów poezji amerykańskiej, laureatkę wielu konkursów literackich i podróżniczkę. Od wielu lat Lilla Latus współpracuje z „Naszymi Sprawami", publikując arcyciekawe reportaże z licznych podróży do krajów Europy, Egiptu, Meksyku, Indii, Chin, Kenii, Izraela. W większości wypraw towarzyszył jej Marek Hamera - twórca zdjęć z podróży.

Według autorki „Za drzwiami świata” żeby podróż się udała trzeba się do każdej dobrze i w sposób przemyślany przygotować, umieć prosić o konkretną pomoc i oczywiście nie bać się marzeń. A przede wszystkim dążyć do ich spełniania.
Jej opowieści, okraszone licznymi ciekawostkami i spostrzeżeniami człowieka poruszającego się na co dzień na wózku inwalidzkim są nie tylko cennym kompendium wiedzy na temat odwiedzanych miejsc, ludzi, ich historii, tradycji i współczesności, ale także swoistym diariuszem i przewodnikiem dla ludzi z niepełnosprawnością ruchową. Jest bowiem rzetelnym informatorem turystycznym pokazującym przeróżne zagraniczne ograniczenia – tych zdecydowanie mniej niż w Polsce – i udogodnienia dla podróżników z niepełnosprawnością.


Książka jest poetycko-podróżniczą opowieścią o pokonywaniu wszelkich barier i sile sprawczej marzeń. Każda relacja-opowieść poprzedzona jest wierszem jej autorstwa. Zaprezentowała je na spotkaniu w pięknym stroju hinduskim – takie szczegóły, drobiazgi są dla niej ważne. Bo wie, że budują niecodzienny klimat, aurę nieco egzotyczną, bardzo spójną z prezentowanym wydawnictwem.
Licznie zgromadzeni goście mieli okazję posłuchać także fragmentów podróżniczych książki i zobaczyć pokaz zdjęć.
Promocja „Za drzwiami świata” była jednocześnie poetyckim spektaklem z oprawą muzyczną. Jego bohaterka serdecznie podziękowała sponsorom i swoim przyjaciołom, bez których to wydawnictwo nie doszłoby do skutku. A licznie zgromadzonym gościom i publiczności za podarunek najcenniejszy – swój czas, który podarowali na spotkanie z nią i jej książką.
Serdecznie polecamy lekturę.

IKa

PS. Większość opowieści była publikowana wcześniej na łamach „NS”.
Do tej pory ukazały się tomiki poetyckie Lilli Latus: „List”, „Siódme morze niepokoju”, „Z koronki i kurzu”, „Zapach dotyku”, „Kochanie”, „Psia krew”, „Jutro to najpiękniejszy dzień tygodnia”.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również