„Ślimakowe rytmy” i konferencja na jubileusz IFIPS

„Ślimakowe rytmy" i konferencja na jubileusz IFIPS

Prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach pod Warszawą zaprasza do wzięcia udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Implanty słuchowe i muzyka" w siedzibie Centrum, w dniu 14 lipca br.

Jest ona przeznaczna dla wszystkich osób zainteresowanych najnowszymi dokonaniami nauki i medycyny dotyczącymi implantów ślimakowych. Zaproszeni wykładowcy to wybitni naukowcy i klinicyści, którzy przedstawią Państwu aktualny stan wiedzy w zakresie percepcji muzyki przez osoby niedosłyszące i korzystające z implantów.

Okazją do pokazania światu wyjątkowych zdolności muzycznych, jakimi dysponują użytkownicy implantów słuchowych będzie II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy”, który prof. Skarżyński organizuje wraz z Zespołem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

W tym roku wpłynęło na niego około 150 zgłoszeń z całego świata. Zakwalifikowano 32 uczestników z kilkunastu krajów, m.in. z Ekwadoru, Chin, Kazachstanu, Ukrainy, USA, Kanady, Włoch oraz Hiszpanii.
Jury po przewodnictwem prof. Ryszarda Zimaka, rektora Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie wybrało 10 laureatów, którzy wystąpią w koncercie finałowym 13 lipca w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Implanty słuchowe i muzyka” oraz II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” stanowią część obchodów 20-lecia Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz 25-lecia Programu Leczenia Głuchoty w Polsce.

pr, fot IFIPS

Data publikacji: 13.07.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również