Spełnione marzenia o modelingu nastolatki z niepełnosprawnością

Isabella Neville jest córką byłego piłkarza Manchesteru United i reprezentacji Anglii Phila Neville’a. Urodziła się z porażeniem mózgowym, a mimo to spełniła swoje marzenie o modelingu. Przyszła na świat 10 tygodni za wcześnie. Jako wcześniak miała problemy z oddychaniem, a jej serce miało poważną wadę.

Ku przerażeniu rodziców, dziewczynka leżała w inkubatorze długie tygodnie. Wówczas cała Anglia modliła się o zdrowie dla małej istotki. Rodzice przeżywali prawdziwy dramat, raz za razem słysząc, że dziecko ma nikłą szansę na przeżycie.

Na porodówce, kiedy pielęgniarka wkłuwała w maleńkie ciałko kolejną igłę, mama Isabelli zapytała ją, jak może to robić i skąd czerpie siłę. Usłyszała wówczas: – Zanim tu przyszłam byłam na oddziale intensywnej terapii dla starszych osób. Gdyby to maleństwo było dorosłe, już by się poddało, jednak dzieci walczą dalej i nigdy się nie poddają.

Trzynaście lat później Isabella udowodniła, że pielęgniarka ma rację. Kiedy miała 18 miesięcy zdiagnozowano u niej porażenie mózgowe i powiedziano jej rodzicom, że prawdopodobnie nigdy nie będzie chodzić, mówić i prowadzić normalnego życia. Jednak były piłkarz Manchester United i jego żona nie poddawali się i walczyli o sprawność córki. Isabella nie tylko stanęła na nogi, ale prowadzi normalne życie – biega, tańczy i robi wszystko to, co jej rówieśniczki, a nawet trochę więcej.

Mimo dziecięcego porażenia mózgowego, którego skutkiem są lekkie problemy z poruszaniem się – używa specjalnych szyn – spełniła swoje wielkie marzenie – jako jedna z nielicznych niepełnosprawnych dziewczynek, podpisała kontrakt z profesjonalną agencją modelek.

– Podziwiam takie modelki jak Kendall Jenner i Gigi Hadid, zawsze chciałam tego spróbować i udało się! – mówi Isabelle Neville..

– Wydaje mi się, że nie wierzyła, że ktokolwiek zechce podpisać z nią kontrakt. (…) Jestem z niej dumna. To wszystko osiągnęła dzięki sobie. Swojej odwadze i determinacji, by żyć jak inni. Ona nie chce być specjalnie traktowana. Nie chce niczyjej pomocy, chce żyć normalnie – powiedziała Jullie Neville matka dziewczynki. – Staramy się wraz z mężem umożliwić jej spełnienie marzeń, jednocześnie chroniąc ją i ucząc, że nie ma rzeczy, których nie może osiągnąć.

Izzy, jak nazywają ją przyjaciele, została zapisana do brytyjskiej agencji Source Models jako pierwsza niepełnosprawna osoba. – Jako agencja nie otrzymujemy wielu zgłoszeń od niepełnosprawnych. W przypadku Izzy przekonał nas nie tylko jej „komercyjny” wygląd, ale również determinacja i fakt, że jej niepełnosprawność nie hamuje jej przed działaniem – wyjaśnił przedstawiciel agencji.

Isabella jest nie tylko zmotywowana, i odważna, co więcej – sprzeciwia się poddaniu jej zdjęć jakiejkolwiek specjalnej obróbce. Chce być traktowana tak samo jak inni ludzie.

– Kiedy zobaczyłem zdjęcia Isabelli, nie miałem pojęcia, że ma porażenie mózgowe. Po prostu myślałem, że wygląda świetnie – jej wygląd będzie poszukiwany – powiedział dyrektor agencji David Gibbs.

Ewa Maj, fot. Instagram (lub YouTube)

Data publikacji: 15.04.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również