„Sztuka czyni człowieka” w Barcelonie

„Sztuka czyni człowieka" w Barcelonie

Przedstawiciel Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Inwalidów i Spółdzielni Niewidomych, w dniach 19-22 czerwca 2011 r. uczestniczył w drugim spotkaniu koordynacyjnym projektu „Art Made Man" - „Sztuka czyni człowieka - Terapia poprzez taniec, sztukę i rękodzieło", które odbyło się w Barcelonie. Kolejne spotkanie w ramach projektu zaowocowało podsumowaniem dotychczasowych działań oraz opracowaniem nowych narządzi oceniających postęp programu w poszczególnych państwach.

art_made_man edukacja_i_kultura LOGSZRE

Posiedzenia, które odbywały się w centrum kultury Esplai pod Barceloną, uzupełnione były prezentacjami wideo z zajęć terapii tańcem i ruchem realizowanych przez Fundację Psicoart.

barcelona nr 3

Wizyta w Barcelonie była też okazją do spotkań i zapoznania się z doświadczeniami hiszpańskich stowarzyszeń i fundacji pracujących z osobami niepełnosprawnymi.
Po zajęciach uczestnicy znaleźli też czas na spacer po stolicy Katalonii przepełnionej fantastyczną architekturą Gaudiego i wszechobecną muzyką. Dzięki gościnności gospodarzy, którzy zaprosili wszystkich uczestników na spektakl flamenco i kolację w urokliwej restauracji przy promenadzie Ramblas, wspomnienia z tego wieczoru zapiszą się na wiele lat.

barcelona 3 foto nr 2

Program realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej zakłada realizację jeszcze kilku spotkań koordynacyjnych, z których relacje zostaną zamieszczone w kolejnych numerach „Nowych Naszych Spraw”. W spotkaniu wziął udział Hubert Pora z Krajowego Związku Rewizyjnego i partnerzy z Włoch, Hiszpanii, Litwy i Bułgarii.

Osoby i podmioty zainteresowane zapoznaniem się z postępami projektu i efektami końcowymi w formie m.in. podręcznika, proszone są o kontakt z koordynatorem projektu – poprzez email: hubert@go2.pl lub telefoniczny na numery stacjonarne Krajowego Związku Rewizyjnego 22. 828 46 96, 22. 827 86 80.

Hubert Pora
Koordynator projektu

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również