Teatry SANS w obiektywie

W Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka" w Lublinie, w dniach 8-11 kwietnia odbył się XXI Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych będący finałem dorocznych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) z Polski, Ukrainy i Białorusi. To autentyczne wydarzenie kulturalne z roku na rok powiększa liczbę uczestników - w tym roku było ich ok. 500, a spotkano się w konwencji podróży w czasie.

Imprezami towarzyszącymi SANS były m.in. wystawy plastyczna i fotograficzna, która jednocześnie była uroczystym zakończeniem II Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Teatr w obiektywie”.

Jak czytamy w informacji: „Konkurs Fotograficzny „Teatr w obiektywie” został stworzony po to, żeby połączyć sztukę teatralną z sztuką fotograficzną. /…/ Dzięki temu konkursowi możliwe jest ukazanie artystycznego spojrzenia na Międzynarodowy Przegląd Teatralny Osób Niepełnosprawnych – Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku. I właśnie wtedy możliwa jest realizacja głównego celu, jakim jest kształtowanie pozytywnego stosunku społeczeństwa do twórczości osób niepełnosprawnych”.

Aby uczestniczyć w konkursie należało do 27 marca przesłać wypełnione zgłoszenie udziału, następnie wykonać fotografię podczas wydarzeń SANS w Lublinie, i przesłać je w formie odbitek lub w postaci cyfrowej wraz z opisem do komisji, która wyłoniła 20 zwycięzców w każdej kategorii, pn.:
– Aktorzy
– Wokół Festiwalu
– Portret
– Artystyczne spojrzenie

Ogłoszenie wyników nastąpiło na uroczystym otwarciu wystawy w Ratuszu Urzędu Miasta w Lublinie, 9 maja br.
Wystawa zostanie również zaprezentowana we Lwowie podczas Festiwalu Teatralnego „Neprotoptana Steztyna” w dniach 20-22 maja br., a także w czerwcu w ramach Nocy Kultury w Lublinie, w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”.
Więcej na stronie www.teatrwobiektywie.strefa.pl

Galeria zdjęć dostępna pod linkiem:
https://picasaweb.google.com/108945156909914308816

IKa

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również