VII Przegląd „Dotyk Dźwięku” z towarzyszeniem Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej

VII Przegląd „Dotyk Dźwięku" z towarzyszeniem Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej

Już po raz siódmy duża scena w dąbrowskim parku Hallera, w niedzielne popołudnie 1 czerwca 2014 r. będzie gościła utalentowanych wokalnie artystów z dysfunkcją wzroku, którzy przyjadą z całej Polski, aby zaśpiewać dla dąbrowian w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych i Słabowidzących „Dotyk Dźwięku". Prezentacje muzyczno-wokalne rozpoczną się o godzinie 16.00.

Koncert odbędzie się w ramach Dni Dąbrowy Górniczej. Przedsięwzięcie, które w 2008 roku zainicjował dąbrowski wokalista i działacz społeczny – Łukasz Baruch wspólnie z pracownikiem PKZ – Małgorzatą Gębczyńską, stało się już jednym ze stałych punktów programu artystycznego podczas corocznego, 3-dniowego dąbrowskiego święta.

W tym roku popisom wokalnym uczestników Przeglądu będzie po raz pierwszy towarzyszyła Miejska Orkiestra Dęta pod kierownictwem muzyka i dyrygenta – Ireneusza Dustera. Zgromadzona publiczność będzie mogła nie tylko posłuchać, ale i wspólnie z artystami zaśpiewać największe polskie przeboje.

Obok wokalistów z Bydgoszczy, Warszawy, Stargardu Szczecińskiego, czy Krakowa, w koncercie weźmie udział gościnnie Sebastian Dudzik – młody, świetnie się zapowiadający dąbrowski artysta współpracujący z Młodzieżowym Ośrodkiem Pracy Twórczej. Głównym organizatorem VII odsłony przeglądu „Dotyk Dźwięku” jest Fundacja „Wygrajmy Razem” założona przez Łukasza Barucha i jego koleżankę – Karolinę Żelichowską.

Współorganizatorami koncertu są: Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, dąbrowski SOSW dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych, jak również Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej.

Patronami honorowymi tego posiadającego już swój prestiż i markę przedsięwzięcia zostali wicemarszałek województwa śląskiego i prezydent Dąbrowy Górniczej. Opiekę medialną nad przeglądem roztoczyli: Polskie Radio Katowice, Dziennik Zachodni i portal Nasze Miasto oraz magazyn Nasze Sprawy.

Projekt jest współfinansowany z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Data publikacji: 15.05.2014 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również