Wielkopolska na świątecznie

Wielkopolska na świątecznie

W świątecznej atmosferze 18 grudnia podopieczni Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, którzy biorą udział w zajęciach w WTZ w Pisarzowicach spotkali się w restauracji „Maciejanka" w Kobylej Górze na tradycyjnej Wigilii.

Wraz z zaproszonymi gośćmi w pięknie udekorowanej sali zasiedliśmy przy stołach nakrytych białymi obrusami i zastawionymi wigilijnymi daniami. Spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Po ciepłych słowach i życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy. Każdy z podopiecznych odebrał z rąk pani kierownik paczkę świąteczną wypełnioną smakołykami. Były to chwile pełne swoistej magii, uroku i radości.

Małgorzata Adamska

Dzień później uczestnicy i pracownicy WTZ w Ostrzeszowie brali udział w spotkaniu wigilijnym. Uroczystość odbyła się w lokalu „Werona”. Dopisali zaproszeni goście; starosta ostrzeszowski, prezes Fundacji “Miłosierdzie” w Kaliszu, członkowie zarządu fundacji oraz przedstawiciele PCPR w Ostrzeszowie.
Przy dźwiękach kolęd składano sobie życzenia i dzielono się opłatkiem. Nie brakło podziękowań i podsumowań mijającego roku.

Warsztatowa Wigilia zawsze jest dniem szczególnym. Uczestnicy spędzają go poza placówką, zaś rangę spotkania podnoszą odświętnym strojem i nienagannym zachowaniem. Ciepła i przyjemna atmosfera tych chwil sprawia, że tradycję tę chętnie kultywujemy corocznie.

Agnieszka Kempa

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas spotkań w gronie najbliższych, wspólne ucztowanie i śpiewanie kolęd. W tym szczególnym czasie przed- i poświątecznym, 10 stycznia Warsztat w Pisarzowicach odwiedziły dzieci z przedszkola w Mąkoszycach oraz uczniowie klasy III B Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze wraz z panią Małgorzatą Moskwą.

Przedłużając ten piękny czas Świąt Bożego Narodzenia dzieci prezentowały na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w pięknych strojach przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem i przejęciem odtwarzali swoje role. Śpiewając pięknie kolędy w pełni oddały radość z narodzenia Pana.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia. Gdy wszyscy aktorzy zeszli ze sceny otrzymali w podziękowaniu słodki upominek. Mamy nadzieję, że kolejne święta będą okazją do takich wspólnych spotkań.

Małgorzata Adamska

Data publikacji: 22.01.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również