Wigilia z „Szalonym Wózkowiczem”

Wigilia z „Szalonym Wózkowiczem"

„Szalony Wózkowicz", czyli Marek Sołtys, 24 grudnia zorganizował przy współpracy wolontariuszy, stowarzyszeń, restauracji kolejną akcję - Wigilię dla 40 samotnych osób z niepełnosprawnością.

TPSW-mniejsze

Miejsce na uroczystą kolację udostępniło Stowarzyszenie Otwarte Drzwi w ZAZ – Galeria Apteka Sztuki w Warszawie, panie ze stowarzyszenia Polish Professional Woman Network przeprowadziły licytację aby zebrać pieniądze na ten cel. Restauracja Halka, SigmaCatering przygotowały menu. Wolontariusze zajęli się transportem gości. Na wigilii nie zabrakło kolędników, a także przybyli znamienici goście m.in. Maja Komorowska, Dorota Warakomska, Ania Machalica. Niech one mówią za siebie.

Marek Sołtys ocenił wigilię jako bardzo udaną: z choinką i przystrojoną świątecznie salą pełną obrazów, ciepłym i pogodnym nastrojem, bratem zakonnym czytającym fragment z Biblii, opłatkiem i składaniem życzeń, cudownymi kolędami i kolędnikami, gośćmi, smacznymi potrawami i mikołajem z prezentami.
Zorganizowanej Wigilii towarzyszyło kilka akcji m.in. w wigilijny ranek dostarczono dla bezdomnych podopiecznych Otwartych Drzwi prezenty, a w Boże Narodzenie obdarowano prezentami osoby leżące w hospicjum onkologicznym na Ursynowie.
Akcje realizowane są przez Fundację TPSW (Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza), która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. Więcej o nich i misji TPSW na: www.tpsw.pl .

Kat

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również