Wiosennie w Arterii

Wielkanocne święta to kolorowe stroiki, barwnie pomalowane jajka, świeczki w kształcie jajek, zajączki i kurczaczki, kolorowe szkło i radość tworzenia. To wszystko można było zobaczyć w sobotę, 23 marca, w galerii Przeciąg w Katowicach gdzie prezentowano prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy stowarzyszeniu Arteria.

Do galerii zapraszało pięknie przystrojone drzewko, kolorowy plakat i baranek. Wielu przechodniów nie mogło się więc oprzeć zaproszeniu i wstępowało w galeryjne progi po różne cudeńka, którymi przystroją swoje świąteczne stoły.

A było naprawdę w czym wybierać. Niepełnosprawni artyści włożyli wiele wysiłku by stworzyć rzeczy zupełnie niepowtarzalne. Każdy magnesik, obrazek czy wazonik był wykonany ręcznie i z wielkim talentem. Takie ozdoby warto mieć w swoim domu.

– Zebrane środki będą przeznaczone na wycieczki, wyjścia do kina czy teatru dla naszych uczestników warsztatów. Już się cieszą, że zobaczą coś ciekawego i będą mogli spędzić ciekawie czas – powiedziała prezes stowarzyszenia, Edyta Szyszka.

Zobacz galerię…

Info i fot. Ewa Maj

Data publikacji: 27.03.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również