Wyniki konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Ogłoszono wyniki XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Organizowany przez PFRON od 2003 roku konkurs to największy przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

W 2022 r. pracom konkursowym towarzyszył temat „Świat za sto lat””. Jubileuszowa edycja odbyła się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy.

Jak w latach ubiegłych, do konkursu można było zgłaszać prace w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja, fotografia.

Prace na etapie ogólnopolskim oceniła komisja konkursowa, w skład której weszli m.in. prof. Artur Winiarski – przedstawiciel Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Andrzej Renes – artysta rzeźbiarz, autor wielu rzeźb pomnikowych w Polsce i na świecie, a także Elżbieta Dmochowska – przedstawicielka Narodowej Galerii Sztuki Zachęta oraz Anna Knapek – z ramienia Muzeum Narodowego w Warszawie.

Podobnie jak w poprzednich latach, w każdej z pięciu kategorii przewidziano nagrody pieniężne dla autorów oraz placówek zgłaszających prace. Otrzymaną nagrodę placówka może przeznaczyć na dowolny cel związany z rehabilitacją społeczną swoich niepełnosprawnych podopiecznych.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 21 czerwca 2023 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Wykaz laureatów konkursu we wszystjich kategoriach znajduje się tutaj.

Wszystkie nagrodzone prace będą prezentowane na profilu PFRON w serwisie Facebook.

Info: PFRON, fot. pixabay.com

Data publikacji: 31.05.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również