Wystawa „Niezniszczalni?” po raz kolejny

Wystawa „Niezniszczalni?" po raz kolejny

Od 15 stycznia br. przez cały miesiąc będzie można obejrzeć wystawę „Nizezniszczalni?" Stowarzyszenie Aktywne Życie zorganizowało w Galerii Aktywnych - Inkubator Społecznej Aktywności w Katowicach, wystawę fotografii autorstwa Marty i Mateusza Przybyłów, rodzeństwa z Tychów.

Zdjęcia ukazują w nietypowy sposób zawodników katowickiej drużyny rugby na wózkach.
O wystawie tej informowaliśmy już relacjonując wiosenny turniej tej gry zespołowej zorganizowany przez tę organizację w Katowicach.

Fotografie opatrzone zostały komentarzami na temat tego, jak to się stało, że bohaterowie zdjęć stali się niepełnosprawni. Mateusz Przybyła przygotował także opisy na temat uczuć towarzyszących osobom pełnosprawnym w postrzeganiu niepełnosprawności.

Celem wystawy jest pokazanie osobom pełnosprawnym, że niepełnosprawność to bardzo często przypadek, który zdarzyć się może każdemu z nas. Wystawa ma z jednej strony ostrzegać i przypominać o rozwadze na co dzień, z drugiej zaś uwrażliwić osoby pełnosprawne na postrzeganie osób z niepełnosprawnością jako równorzędnych obywateli.

Na zdjęciach są zawodnicy katowickiej drużyny działającej w ramach Stowarzyszenia Aktywne Życie z Katowic. Są to  osoby z porażeniem czterokończynowym (tetraplegia) – możliwe dla nich jest jedynie wykonywanie minimalnych ruchów ramionami. Jest to niepełnosprawność najczęściej pourazowa, czyli nabyta.

Osoby te są aktywne: pracują zawodowo, studiują lub uczą się. Realizują swoje plany i marzenia na różnych polach, wcielając w ten sposób w życie jedno z założeń misji Stowarzyszenia Aktywne Życie: „… bez względu na stopień niepełnosprawności możliwa jest realizacja marzeń i aktywne życie”.

E.M.

Data publikacji: 16.01.2014 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również