Wystawa, warsztaty, spotkania teatralne

Organizatorzy Śląskiego Nieprzetartego Szlaku zapraszają na szereg interesujących imprez.

23 lutego br. o godz. 16.00 w GOIN Gliwice, ul. Zwycięstwa 34 (oficyna) odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej „Z pierwszej ręki” w ramach V Gliwickich Spotkań Tęczowych i Międzynarodowych Spotkań z Piosenką Artystów Nieprzetartego Szlaku na Śląsku.

Z pierwszej ręki

13 marca br. w Starej Kotłowni MDK w Gliwicach odbędą się metodyczne warszaty teatralne dla pedagogów, terapeutów i instruktorów pracujących z osobami niepełnosprawnymi. Poprowadzi je Michał Stanowiski, założyciel i koordynator Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku socjolog, instruktor teatralny, oligofrenopedagog, inicjator i główny organizator Międzynarodowego Ruchu Artystów Nieprzetartego Szlaku, twórca Międzynarodowego Ośrodka Teatralnego w Skrzynicach, organizator i wykładowca Nieustających Warsztatów Teatralnych Nieprzetartego Szlaku, organizator i wykładowca międzynarodowych warsztatów teatralnych dla instruktorów pracujących z osobami niepełnosprawnymi, inicjator powstania ruchu teatralnego osób niepełnosprawnych na Ukrainie i Białorusi; konsultant teatralny – stałą opieką i pomocą obejmuje kilkadziesiąt teatrów z Polski, Ukrainy i Białorusi, inicjator i główny organizator czterech międzynarodowych konferencji realizowanych we współpracy z KUL i UMCS „Od Teatru do Terapii”, współautor książki pod tym samym tytułem, od lat członek wielu jury i rad na szeregu festiwalach teatralnych osób niepełnosprawnych: Międzynarodowych Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku w Lublinie, Brzeskiego Międzynarodowego Festiwalu Neprataptany Szlach, Kijowskiego Integracyjnego Festiwalu Słoneczna Chwila, Lwowskiego Teatralnego Festiwalu Neprotoptanej Steżyny, Śląskich Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku, ponadto mniejszych festiwali teatralnych w Poniatowej, Krasnobrodzie, Zamościu, Łęcznej, Rzeszowie. Inicjator Ogólnopolskiego Informatora Imprez Artystycznych Osób Niepełnosprawnych, inicjator i dyrektor programowy Centrum Arteterapii w Lublinie (2008), od 2008 roku wiceprezydent, a od 2011 roku prezydent International Dissimilis Counsil z siedzibą w Norwegii, od 2011 roku członek Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych Miasta Lublin, inicjator i terapeuta Środowiskowego Domu Samopomocy „Akademia Artystyczna” w Lublinie.
Koszt uczestnictwa w jednym spotkaniu warsztatowym wynosi 70 zł (w przypadku delegowania przez instytucję). W przypadku indywidualnego uczestnictwa koszt wynosi 30 zł.
W dniu trwania warsztatów wystawiamy rachunki oraz (w przypadku indywidualnego uczestnictwa) dokument KP, w związku z tym przyjmujemy tylko gotówkę.

Pozyskane na warsztatach środki służą realizacji zadań Śląskiego Nieprzetartego Szlaku.

W celach organizacyjnych prosimy o kontakt telefoniczny: Adam Kasperek – tel. 504 509 977, Wojciech Kotylak – tel. 662 263 455, 669 998 621.

Uczestnicy warsztatów otrzymają stosowne zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w warsztatach.

 

26-27 kwietnia 2012 roku Śląski Nieprzetarty Szlak i Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach zapraszają na „Świat Kolorów” – Spotkania Teatralne Artystów Nieprzetartego Szlaku na Śląsku.

PLAKAT teatr swiat kolorw

Termin Spotkań:

· 26 kwietnia 2012 r. godz. 9.00 ~ 14.00 – prezentacje teatralne
· 27 kwietnia 2012 r. – spotkanie z Radą Konsultantów – warsztaty metodyczne dla instruktorów (omówienia spektakli).

Miejsce przeglądu:

· prezentacje teatralne: Sala Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach – filia Bojków, ul. Rolników 164
· spotkanie z Radą Konsultantów – warsztaty: Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach, Gliwice ul. Barlickiego 3

Zasady uczestnictwa:

· w Spotkaniach Teatralnych Artystów Nieprzetartego Szlaku uczestniczą zespoły,  w skład których wchodzą osoby niepełnosprawne
· czas prezentacji ok. 15 minut,
· każda placówka zgłasza do udziału l zespół poprzez dostarczenie karty zgłoszeniowej na adres podany przez organizatora
· prezentacje zespołów powinny mieć formę teatralną. Tematyka widowiska nie musi być związana ze „Światem Kolorów”.
· warunkiem uczestnictwa zespołu w Spotkaniach jest udział instruktorów – pedagogów w warsztatach metodycznych poprzedzających SANS – o terminach informujemy na bieżąco
· instruktor – opiekun zespołu jest zobowiązany do udziału w spotkaniu metodycznym (omówieniach) z Radą Konsultantów w dniu 27 kwietnia 2012 r.
· zespół powinien uczestniczyć jako widownia podczas całości spotkań teatralnych
· ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń – 10 kwietnia 2012 roku

Uzgodnienia ogólne:

· opiekun odpowiada za bezpieczeństwo swoich podopiecznych oraz za pomieszczenie, w którym przygotowują się do występu,
· wszelkie sporne sprawy dotyczące regulaminu rozstrzyga organizator,
· w czasie imprezy dla wszystkich uczestników przewidziany jest poczęstunek i napoje

Członkowie Rady Konsultantów:

· Michał Stanowski – przewodniczący, Koordynator Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku

· Grażyna Szafraniec – adiunkt w Katedrze Arteterapii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

· Dariusz Jezierski – reżyser teatralny, Teatr Nowej Sztuki – Gliwice

Zgłoszenie zespołów do SANS:
Kartę zgłoszenia uczestnictwa w SANS (do pobrania ze strony www.slaskinieprzetartyszlak.com)należy przesłać:
· na adres mailowy: terapia_kasperek@wp.pl
· lub na adres: Śląski Nieprzetarty Szlak, Kolegium Nauczycielskie w Gliwicach, 44-100 Gliwice, ul. Hutnicza 9 (z dopiskiem SANS 2012)

Szczegółowe informacje:

· Adam Kasperek – tel. 504 509 977, e-mail: terapia_kasperek@wp.pl
· Wojciech Kotylak – tel. 669 998 621, 662 263 455

Szczegółowy program SANS zostanie przesłany drogę mailową do zgłoszonych placówek po zebraniu wszystkich zgłoszeń.

Śląski Nieprzetarty Szlak – www.slaskinieprzetartyszlak.com

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również