Wystawa „zdjęć z sercem”

Śląskie Centrum Edukacji i Rehabilitacji „Arteria” zorganizowało 14 października w Galerii Przeciąg w Katowicach wernisaż wystawy fotografii uczestników warsztatów terapii zajęciowych. Sesja zdjęciowa odbyła się w ramach inicjatywy oddolnej „Moje otoczenie, osoby mi najbliższe, mój przyjaciel” realizowanej w projekcie Katowice miasto otwarte organizowanie społeczności lokalnej.

Autorka zdjęć, Karolina Grela, powiedziała: – Podczas spotkań z aparatem poznałam ludzi niezwykłych, którzy nas bardzo wzbogacają kiedy ich spotykamy. Udało mi się wydobyć z nich prawdziwe emocje i to jest piękne.

Na zdjęciach roześmiani ludzie są otoczeni najbliższymi – rodziną, przyjaciółmi, przytuleni i otoczeni opieką. To zupełnie inne spojrzenie na uczestników warsztatów terapii zajęciowej, bo oglądamy fragment ich prywatności, ich bliskich.

Na wernisażu zgromadzili się członkowie rodzin, przyjaciele i znajomi, którzy ze wzruszeniem oglądali wystawione prace. Każdy bohater zdjęć otrzymał od Stowarzyszenia pakiet zdjęć na pamiątkę.

„Arteria” jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzin oraz młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Oferuje pomoc w tworzeniu warunków włączania w życie społeczne i zawodowe młodzieży i dorosłych, jako indywidualnych osób oraz grup. Zapewnia systemowe wsparcie w postaci specjalistycznej pomocy, doradztwa i szkoleń. Stowarzyszenie tworzą rodzice oraz terapeuci, połączeni wspólnym celem, którym jest wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Zobacz galerię…

Tekst i fot. Ewa Maj

Data publikacji: 15.10.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również