Zaproszenie na spektakl muzyczny

Zaproszenie na spektakl muzyczny

Jak zgłębić tajemnicę opadających płatków Róży?

Może to tylko naturalny bieg zdarzeń,
ślad mijającego czasu, początek końca...
A może coś więcej,
Może w każdym z tych aksamitnych kwiatów tkwi magiczna historia, kryjąca w sobie skutek zła
a zarazem walkę o ocalenie.

Na szczęście są ciche szepty, ciepłe spojrzenia,
i dobre dłonie, które z troską zbierają płatki opadłe
i robią wszystko by ocalić te, które wciąż jeszcze żyją...

W imieniu organizatorów:
Śląskiej Fundacji
„Pomoc Niepełnosprawnym”
oraz
Starochorzowskiego Domu Kultury

Serdecznie zapraszam

na

SPEKTAKL MUZYCZNY

na podstawie baśni

„PIĘKNA I BESTIA”

PRZYGOTOWANY PRZE GRUPĘ TEATRALNĄ
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „WALIZKA”.

Spektakl wystawiony będzie:

8 grudnia 2010 r., o godz. 16.30

w Sali Widowiskowej Starochorzowskiego Domu Kultury
ul. Siemianowicka 59, Chorzów Stary

Występowi towarzyszyć będzie wystawa i kiermasz wyrobów artystycznych, wykonanych przez osoby niepełnosprawne.

 

plakat_piekna_bestia

O SPEKTAKLU „PIĘKNA I BESTIA”

Spektakl muzyczny pt. „Piękna i Bestia” powstał na podstawie słynnej francuskiej baśni ludowej o tym samym tytule. Przygotowała go grupa teatralna „Walizka”, w ramach terapii zajęciowej prowadzonej przez Śląską Fundację „Pomoc Niepełnosprawnym” w Chorzowie.

Jest to godzinny musical, w którym muzyka, śpiew, taniec, pantomima i słowo przeplatają się na scenie dając obraz pięknej historii o wielkiej treści. Zderzenie piękna i brzydoty oraz walka o rozpoznanie tego co naprawdę w człowieku wartościowe tym bardziej nabiera na sile, dzięki grze aktorów na co dzień często izolowanych przez społeczeństwo ze względu na swoją niepełnosprawność.

Spektakl przygotowano pod kątem możliwości każdej z osób zaangażowanych.
Występuje w nim 10-osobowa grupa niepełnosprawnych, dorosłych, o różnym stopniu upośledzenia umysłowego oraz cierpiących na różne dysfunkcje fizyczne i psychiczne. Dzięki miejscu takiemu jak scena, mogą pokazać swoją wrażliwość, wewnętrzne piękno i potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem, co w zderzeniu z serdecznością publiczności, przynosi niewymierne wręcz efekty nie tylko dla nich samych, ale także dla tych, którzy przez tych kilkadziesiąt minut mogą zetknąć się z ich pięknym światem, na co dzień tak odległym.

Muzyka skomponowana została i nagrana specjalnie dla potrzeb musicalu, tak by optymalnie dostosować ją do możliwości podopiecznych i by najpełniej odzwierciedlała emocje budowane w poszczególnych scenach. Kostiumy przygotowywano z udziałem podopiecznych, częściowo w pracowni muzycznej, częściowo w dziewiarskiej. Również wykonanie rekwizytów i dekoracji stało się udziałem osób niepełnosprawnych.

Jest to już trzeci tego typu spektakl przygotowany przez podopiecznych Fundacji i podobnie jak dwa poprzednie – „O zagubionym Dzieciątku” oraz „Perła Adalminy” – cieszy się ogromnym uznaniem widzów.

Spektaklom towarzyszy wystawa i kiermasz prac rękodzieła artystycznego, które podopieczni wykonują w pracowniach plastycznej i dziewiarskiej.

Wszystkich Państwa gorąco zapraszamy do obejrzenia naszego spektaklu muzycznego „Piękna i Bestia” oraz do obejrzenia wystawy prac i udziału w kiermaszu.

***
Należy również wspomnieć, że wiosną tego roku grupa teatralna „Walizka” zdobyła drugie miejsce na „Festiwalu Otwartych Serc” organizowanym przez Starochorzowski Dom Kultury w Chorzowie Starym. W ramach konkursu zaprezentowała spektakl muzyczny pt. „Zapach Róży”

KONTAKT

Śląska Fundacja „Pomoc Niepełnosprawnym”
41-500 Chorzów, ul. Wolności 71

Organizacji spektakli:

Grażyna Grzegorek
tel. 696 639 177

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również