Znamy plakat tegorocznej edycji EFF „Integracja Ty i Ja”

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” odbędzie się w Koszalinie, w tym roku w dniach 7-11 września. Hasłem przewodnim wydarzenia jest „Kultura dostępna”. Powstał już plakat tegorocznej edycji autorstwa Grzegorza Otulakowskiego.

Koszalinianin już po raz piąty zaprojektował plakat, który jest wizytówką festiwalu. Artysta jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Studiował malarstwo na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Od lat 90. zajmuje się grafiką reklamową oraz tworzy plakaty.

O tegorocznym plakacie Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” mówi tak:

– Chciałem w tym roku pokazać, w jaki sposób reagujemy widząc osobę z niepełnosprawnością. W takich chwilach odczuwamy zakłopotanie, unikamy też spojrzenia prosto w oczy i nie wiemy, jak się zachować. Na „styku” naszych relacji powstaje energia, a od naszej dojrzałości i wrażliwości zależy jak ją spożytkujemy. Stąd też taka forma plakatu. Użyłem wyrazistych kolorów w agresywnej surowej formie na czarno-białym portrecie, żeby podkreślić, że niepełnosprawność to z jednej strony duże wyzwanie, ale z drugiej to także codzienne radości.

18. Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” współfinansowany jest przez: PFRON, PISF, Ministerstwo Kultury, Gmina Miasto Koszalin, Województwo Zachodniopomorskie

Partnerzy: LOTTO, Baltic for All, Galeria EMKA

pr/

Data publikacji: 05.07.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również