Aktywnie znaczy pozytywnie

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ rozpoczęła w lipcu rekrutację drugiej grupy uczestników projektu „Żyjesz aktywnie myślisz pozytywnie". Oferta jest skierowana do 20 osób przede wszystkim poruszających się na wózkach z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, zamieszkałych w Koninie lub powiatach: konińskim, kolskim, słupeckim i tureckim.

Projekt obejmuje intensywny 150-godzinny kurs komputerowy zakończony egzaminem i otrzymaniem Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Porusza zagadnienia związane z rynkiem pracy i zakładaniem własnej firmy. Odbywają się także zajęcia z pokonywania barier, technik poruszania się na wózku, ze sztuki autoprezentacji i zasad savoir vivre w pracy.

W trakcie wyjazdowych warsztatów możliwe są indywidualne spotkania z doradcą zawodowym, a podczas warsztatów w grupach z pracownikiem socjalnym, prawnikiem i psychologiem.

Udział w projekcie, który zawiera m.in. transport i usługi asystenckie dla uczestników, a także catering i noclegi podczas warsztatów, jest bezpłatny, jest on finansowany z EFS.

Więcej informacji: www.aktywnie-pozytywnie.pl, tel. 63 211 22 19.

 

Widzieć się w pracy

To kolejny projekt, który realizuje Fundacja PODAJ DALEJ. Jest on skierowany jest do osób z niepełnosprawnością narządu wzroku, które ukończyły 16 rok życia i mieszkają w województwie wielkopolskim.

Projekt rozpocznie się w połowie września 2011 warsztatami zawodowo-informatycznymi, podczas których osoby niewidome i słabowidzące zapoznają się ze współczesnymi technologiami informatycznymi. Aby to ułatwić będzie możliwość skorzystania ze specjalistycznego oprogramowania celem nauki podstawowej obsługi komputera, w tym pakietu Office i programów do obsługi poczty elektronicznej.
Uczestnicy projektu skorzystają także z grupowego i indywidualnego wsparcia doradcy zawodowego m.in. w zakresie:
· aktywnego poszukiwania pracy
· elastycznych form zatrudnienia
· podstawowych uprawnień i ulg oraz programów aktywizujących osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku.

Warsztaty odbywać się będą nieodpłatnie dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz z 1% podatku, a ponadto Fundacja PODAJ DALEJ zapewnia: zwrot kosztów dojazdu, drobny poczęstunek podczas warsztatów oraz certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie i poszczególnych warsztatach prosimy o kontakt z koordynatorem projektu Łukaszem Tomaszewskim, tel. 510 714 649, e-mail: fundacja@podajdalej.org.pl

Więcej na: www.podajdalej.org.pl .

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również