Antydyskryminacja na co dzień

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Zarząd Główny w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Antydyskryminacja na co dzień". Projekt jest kierowany do rodziców, opiekunów prawnych, członków rodziny, terapeutów, instruktorów, wolontariuszy działających na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną z województwa mazowieckiego.

W ramach projektu odbędą się dwudniowe warsztaty (terminy do wyboru): 29-30 września, 20-21 października i 3-4 listopada br., na których uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest dyskryminacja, jak się przejawia, kto jest najbardziej narażony na nierówne traktowanie, co można zrobić aby zmienić szkodliwe stereotypy, jakie regulacje prawne w tym zakresie obowiązują w Polsce i w Unii Europejskiej.

Szkolenia poprowadzą prawnicy – trenerzy prawni z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji, specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie pracy w organizacjach pozarządowych działających na rzecz praw człowieka i osób z niepełnosprawnością intelektualną, specjalizujący się w problematyce przeciwdziałania nierównemu traktowaniu. Treningi antydyskryminacyjne będą prowadzone metodami interaktywnymi.
Projekt jest realizowany przy dofinansowaniu ze środków samorządu województwa mazowieckiego.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie www.psouu.org.pl
Kontakt: Gabriela Piotrowska e-mail:gabriela.piotrowska@psouu.org.pl tel. 22.646-03-13, 848-82-60

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również