,,Ciche Anioły” w Stalowej Woli

,,Ciche Anioły" w Stalowej Woli

„Zwolnieni z Teorii" to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.

Wyzwaniem uczestników jest zrealizowanie własnego projektu społecznego. Ułatwia to interaktywny portal, a pomagają doświadczeni mentorzy.
Wszyscy, którym uda się dokończyć projekt, dostają certyfikaty z zarządzania o międzynarodowej rozpoznawalności. Najlepsi zostają wyróżnieni prestiżowymi tytułami.

W ramach tej olimpiady zainicjowano projekt „Ciche Anioły” będący reklamą społeczną. Zespół projektowy tworzy pięć dziewczyn z klasy maturalnej z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli.
Jako cel postawiły sobie obalać stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością i uwrażliwianie na nie społeczeństwa.
Jednym z działań, które przeprowadzono w ramach tego projektu było przeprowadzenie warsztatów z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Specjalnej nr 6 w Stalowej Woli, podczas których wspólnie malowano właśnie Ciche Anioły.
Działania te objął patronatem prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny
Do wsparcia tej akcji zaproszono wiele ciekawych osób, a działania te poparli m.in. aktorzy z Teatru Studio: Mateusz Damięcki, Krzysztof Stelmaszczyk, Modest Ruciński oraz Marcin Bosak; także youtuber Piotr Urbański oraz komentator sportowy Mateusz Święcicki.
Działania w ramach projektu „Ciche Anioły” patronatem objęli: Fundacja ,,Podaj Dalej”, ,,Integracja”, ,Stowarzyszenie „Równowaga”, portal niepełnosprawni.pl, Dobra Kawiarnia oraz magazyn „Nasze Sprawy”.
Projekt ma też swój fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/cicheanioly, na który zapraszamy!
pr
Data publikacji: 27.01.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również