Druga tura EXTRAtreningów z Avalon Extreme

Już w październiku startuje drugi cykl projektu EXTRAtreningów. W kolejnych 8 miastach wojewódzkich będą prowadzone treningi kondycyjno-siłowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W zajęciach sportowych będzie można wziąć udział w Kielcach, Szczecinie, Rzeszowie, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Zielonej Górze oraz Olsztynie.

Bezpłatne treningi

Drugi cykl EXTRAtrenigów realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Bezpłatne treningi kondycyjno-siłowe wystartują w październiku i będą trwać do stycznia 2023 roku. Zajęcia będą się odbywać w obiektach treningowych przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Grupy treningowe poprowadzi trener, mający doświadczenie w pracy z OzN, przy wsparciu asystenta i wolontariusza. Wszystko po to, aby dać OzN możliwość realizowania się i pokonywania swoich barier poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych.

Zgłoś się już dziś!

Avalon Extreme zaprasza wszystkich mieszkańców Kielc, Szczecina, Rzeszowa, Bydgoszczy, Lublina, Łodzi, Zielonej Góry oraz Olsztyna do wspólnych treningów. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością, lubisz sport bądź chcesz rozpocząć sportową przygodę, to EXTRAtrening jest właśnie dla Ciebie! Już dziś zapisz się, wysyłając zgłoszenie na adres: kontakt@avalonextreme.pl

“Już od 7 lat jako Avalon Extreme zachęcamy osoby z niepełnosprawnościami do próbowania swoich sił w ekstremalnych dyscyplinach sportowych. EXTRAtrening to projekt ogólnopolski, ponieważ zależy nam na zwiększeniu dostępności sportowej w całym kraju. Dzięki pozytywnym opiniom uczestników z pierwszego cyklu mamy pewność, że treningi są bardzo potrzebne. Takie treningi mogą być pierwszym krokiem do poznania swojej nowej pasji.”
Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.

Całość projektu jest realizowana pod hasłem „Wystarczy zacząć”, co jest nawiązaniem do kampanii społecznej Avalon Extreme, zachęcającej do uprawiania sportu przez osoby z niepełnosprawnościami. Treningi mogą pomóc im w rozpoczęciu nowego etapu w życiu – lepszej sprawności fizycznej, społecznej i emocjonalnej. Bo wystarczy tylko podjąć działanie! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w treningach. Jest to szansa na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem, poprawę formy fizycznej oraz poznanie nowych osób.

Tekst i fot. Fundacja Avalon

Data publikacji: 05.09.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również