Kolejny informator o Poznaniu

W ramach realizowanego przez pełnomocnika prezydenta Poznania ds. osób niepełnosprawnych programu „Poznaję - Wiem - Działam", którego głównym celem jest zwiększenie osobom niepełnosprawnym dostępu do informacji, wydano IV część „Poznańskiego Informatora dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Dostępność budynków użyteczności publicznej".

Przewodnik zawiera dane o dostępności wielu ważnych instytucji, tj. urzędów, uczelni, teatrów, obiektów sportowych, gastronomicznych i hotelowych, jak również placówek prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Stopień dostępności poszczególnych obiektów określają piktogramy, załączono również mapę miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Informacje o tych obiektach były sprawdzane przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących, które jest współrealizatorem projektu.

Informacje z przewodnika będą także zamieszczone na stronach Miejskiego Informatora Multimedialnego, aby zgromadzone dane mogły służyć osobom przyjeżdżającym do Poznania.

Informator będzie dostępny w holu Urzędu Miasta Poznania w godzinach pracy urzędu oraz będzie dystrybuowany wśród instytucji, organizacji pozarządowych Centrum Informacji Miejskiej, Centrum Informacji Turystycznej.
Jotka

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również