Niepełnosprawni wśród nagrodzonych e-wolontariuszy

23 marca w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, odbyło się wręczenie nagród w pierwszej edycji Konkursu „Odkryj e-wolontariat", organizowanego w ramach projektu www.e-wolontariat.pl.

Do konkursu mógł się zgłosić każdy, kto współpracuje z wolontariuszami w Internecie, czyli organizuje e-wolontariat.
Laureaci zostali wyłonieni przez internautów spośród 11 najciekawszych inicjatyw e-wolontariackich, które wcześniej zostały zakwalifikowane do grona finalistów przez kapitułę konkursu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, łącznie oddano około 34 tys. głosów!
Internauci przyznali pierwsze miejsce Federacji Stowarzyszeń Amazonki, które prowadzi stronę internetową i forum, o tematyce związanej z rakiem piersi, na forum członkowie dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z wykrywaniem nowotworu, leczeniem i rehabilitacją.
Drugą nagrodę otrzymał Zakątek 21. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, działające na rzecz rodziców i przyjaciół dzieci z tym schorzeniem. Prowadzi portal informacyjny o tematyce zespołu Downa oraz największe polskojęzyczne forum gromadzącego użytkowników z całej Polski i zza granicy.
Trzecią nagrodę przyznano Fundacji Normalne Miasto Fenomen – Łódzka Masa Krytyczna. Jest to ruch społeczny zrzeszający łódzkich rowerzystów. W comiesięcznych wspólnych przejazdach przez miasto manifestują potrzeby dostosowania przestrzeni miejskiej do ruchu rowerowego.
Kapituła konkursu przyznała również wyróżnienie dla Jacka Rynga twórcy portalu www.przyjaciel.opole.pl za niezależność i determinację oraz twórcze wykorzystanie Internetu w kształceniu wolontariuszy oraz bezinteresowne uczenie otwartości, altruizmu i postaw prospołecznych. Również Amazonki były pod wrażeniem jego działalności i wykonały piękny gest oddając mu połowę swojej nagrody.
Laureaci konkursu mogli zaprezentować swoje osiągnięcia i plany zarówno pozostałym uczestnikom gali, jak i obecnym mediom ogólnopolskim.
Rymsza

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również