Pomocne lwy

Międzynarodowe Stowarzyszenie Lions Club International powstało w 1917 roku w USA, funkcjonuje w 202 krajach świata, i liczy 1,3 mln członków.

W Polsce działa 55 Klubów Lions. Dwa z nich: Poznań Rotunda i Poznań Concordia zorganizowały akcję zebrania funduszy na sprzęt diagnostyczny dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Kampania odbyła się w ramach międzynarodowego programu „Sight First”, czyli „Wzrok przede wszystkim”. Celem programu jest pomoc niewidomym i niedowidzącym poprzez finansowanie sprzętu specjalistycznego, ośrodków leczniczych, operacji, okularów i lekarstw. Środki na te cele zdobywane są poprzez organizowanie imprez charytatywnych różnego rodzaju.

16 czerwca 2009 r. odbyło się oficjalne przekazanie zakupionego sprzętu Ośrodkowi w Owińskach. Dzięki niemu będzie możliwa pomoc dla ok. 2000 dzieci znajdujących się w Ośrodku oraz leczonych w poradni.
Ośrodek w Owińskach jest miejscem, które kształci dzieci od 1946 r., w którego skład wchodzi szkoła podstawowa, gimnazjum i zespół szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki możliwościom, jakie stwarza Ośrodek uczniowie są bardzo kreatywni i odnoszą liczne sukcesy w kraju i za granicą.
ACh

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również