Targi Pszczelarskie i otwarcie Centrum Pszczelarstwa „Bez Barier”

Centrum Pszczelarskie „Nektar” oraz Regionalny Związek Pszczelarzy w Elblągu zaprasza na XIX Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności, które odbędą się w Karczowiskach Górnych k/Elbląga w dniach 5-6 sierpnia. Oprócz targów, w Karczowiskach zostaną uroczyście otwarte – Centrum Pszczelarstwa „Bez barier” oraz ścieżka przyrodnicza „Pszczela edukacja”.

Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności na stałe wpisały się w letni kalendarz imprez regionu. Od dziewiętnastu lat gromadzą tysiące odwiedzających. Co roku w pierwszy weekend sierpnia zapraszamy pszczelarzy, miłośników pszczół oraz konsumentów, na pokazy sprzętu pszczelarskiego, wystawy, koncerty, prezentacje i bogaty program szkoleniowy. Wszystko w klimacie pszczelarskiego święta, z mnóstwem atrakcji.

Targi stale się rozwijają i wzbogacają swój program o nowe elementy. W tym roku, zapraszamy na uroczystą inaugurację działalności Centrum Pszczelarstwa „Bez Barier” oraz ścieżki przyrodniczej „Pszczela edukacja”. Odbędzie się ona 5 sierpnia br.

PPHU „Nektar” Cecylia i Waldemar Badeńscy, Małgorzata Guzowska oraz Regionalny Związek Pszczelarzy od lat działa na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych. Na tegorocznych targach będziemy mieli przyjemność otworzyć, pionierskie w swoim charakterze, Centrum Pszczelarstwa „Bez Barier”. Jest to unikatowe na skalę europejską miejsce, w którym umożliwiamy zajmownie się pszczelarstwem osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Drugim wyjątkowym wydarzeniem będzie udostępnienie szerokiej publiczności wyjątkowej w swoim charakterze, ścieżki przyrodniczej – „Pszczela edukacja”. Poświęcona jest ona pszczelarstwu i zagadnieniom związanym z ochroną przyrody. Ścieżka przybliża świat pszczoły miodnej w sposób przyjazny odbiorcy. Czekają na nich gry interaktywne, tablice edukacyjne, skansen pszczelarski oraz 2-metrowa pszczoła.

Na Targach Pszczelarskich, jak co roku, będzie można zaopatrzyć się w różnorodne miody, miody pitne, wyroby z produktów pszczelich, w tym kosmetyki. Będą stoiska z naturalną żywnością. Nie zabraknie bogatej oferty asortymentu pszczelarskiego.

Imprezie towarzyszyć będą koncerty. Posłuchamy światowych przebojów muzyki rozrywkowej w wykonaniu Gosi Kornas z zespołem – finalistki programu The Voice of Poland.

Szeroki wachlarz standardów muzyki swingowej, jazzu tradycyjnego i bossa novę, zaprezentuje Sergiej Kriuczkow Quintet.

Swój najnowszy singiel „Bez pszczół”, promować będzie wokalistka jazzowa, laureatka odcinka „Szansy na Sukces” i uczestniczka The Voice of Poland – Klaudia Borczyk. Artystka jest ambasadorką kampanii społecznej #podziekujpszczole, do udziału w której zachęcać będziemy odwiedzających Targi.

Zagrają także „Coolturalni” z GOKSiR Godkowo.
Pszczelarzy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z pszczelarstwem, a także tych z długoletnią praktyką, zapraszamy na wykłady „Wybrane zagadnienia z gospodarki pszczelarskiej” oraz „Prawne aspekty działalności pszczelarskiej”. Dla wszystkich odbiorców, niekoniecznie związanych z pszczelarstwem, zaadresowany będzie wykład – „Dobroczynne działanie produktów pszczelich”.

W programie targów zaplanowano także pokazy nowoczesnego sprzętu do prowadzenia gospodarki wędrownej, pokaz tworzenia (dziania) barci przez specjalistów z Lasów Państwowych.

Będą także na familijne warsztaty z tworzenia tabliczek z wosku pszczelego. Chętnych do udziału, prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres skansenpszczelarski@gmail.com (decyduje kolejność zgłoszeń).

Impreza jest bezpłatna dla jej uczestników.

Projekt „Pszczela edukacja” oraz Centrum Pszczelarstwa „Bez barier” realizowany jest z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

pr/, fot. mat. prasowe

Data publikacji: 31.07.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również