Tu jest ok – certyfikat dostępności

Tu jest ok – certyfikat dostępności

Jesteś właścicielem lub administratorem hotelu, restauracji, sklepu, apteki, urzędu czy też innego obiektu użyteczności publicznej na terenie województwa mazowieckiego? Obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych i tym samym jest przyjazny osobom niepełnosprawnym? Powiedz nam o tym! Otrzymasz bezpłatnie certyfikat dostępności oraz naklejkę na drzwi „Tu jest ok".

Dzięki takiej wizualizacji miejsca wszyscy zobaczą, że ważny jest dla Ciebie każdy klient i że także osoby niepełnosprawne mogą w pełni i bez przeszkód korzystać z oferowanych przez Ciebie usług.
Wyróżnij się pozytywnie! Zgłoś się do nas i weź udział w Projekcie „Tu jest ok”

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi utrudnieniami czy angażowaniem czasu i uwagi pracowników firmy.
Jego celem jest promocja i pokazanie miejsc użyteczności publicznej na terenie województwa mazowieckiego, które są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Miejsca zgłoszone do udziału w projekcie są audytowane przez osobę niepełnosprawną i jeśli okaże się, że są dostępne otrzymują certyfikat dostępności i naklejkę na drzwi „Tu jest ok”. (wymiary naklejki to 10cmx10cm). Do audytu nie trzeba się przygotowywać w żaden szczególny sposób. Trwa on ok. 5 min i polega na wizycie osoby niepełnosprawnej na wózku w obiekcie, dokonaniu wizji lokalnej na miejscu i kończy się raportem, który potwierdza dostępność obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Jeśli miejsce jest ok – informację o tym wraz ze zdjęciami z audytu zamieszczamy na stronie facebooka. https://www.facebook.com/tujestok .
Jeśli są jakieś braki i obiekt wymaga dalszego dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych informacje o tym znajdą się w raporcie, który Państwo otrzymacie. Jest to wewnętrzny dokument dla firmy a informacja o nim ani jego treść nie będzie nigdzie upubliczniona.

Projekt realizuje Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Warszawie ul. Szpitalna 6 lok 18-19

Jego patronem medialnym jest radio Wa-wa.

Info: POPON, oprac. pr
Data publikacji: 15.10.2014 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również