1 Międzynarodowa Abilimpiada SM

Od 15 do 18 czerwca br. na Słowacji odbywała się 8 Abilimpiada Słowackiego Stowarzyszenia SM i 1 Międzynarodowa Abilimpiada SM 2012. Jak na prawdziwej olimpiadzie zapalono znicz oraz złożono przysięgę.

Po krótkiej przerwie rozpoczęły się konkurencje, w których udział wzięli przedstawiciele Norwegii, Czech, Węgier oraz Polski. Łącznie wzięło udział około 140 osób – oprócz uczestników w poszczególnych konkurencjach – ich opiekunowie, wolontariusze, organizatorzy oraz członkowie komisji oceniających prace. Tegoroczna edycja miała 23 konkurencji m.in.: aranżację kwiatowych bukietów, cukiernictwo, szydełkowanie, krawiectwo damskie, malowanie farbami na papierze, malowanie na szkle, modelowanie w glinie, plakat komputerowy, zdobienie pierników, zdobienie jajek wielkanocnych, zdobienie techniką serwetkową (decoupage), garmażerię, sudoku, szachy, rzeźbienie w drewnie, plakat, wyroby z gipsu, wyszywanie pełnym ściegiem, wyszywanie krzyżykiem, reportaż fotograficzny.

W programie tej imprezy było także miejsce na wspólną zabawę na dyskotece oraz propagowanie słowackiej kultury ludowej. Wieczorem po kolacji obywały się występy słowackich solistów lub zespołów ludowych.

W ostatnim dniu Abilimpiady ogłoszono wyniki poszczególnych konkurencji i wręczono dyplomy oraz nagrody uczestnikom i zwycięzcom. Miło nam donieść, że w kategorii reportażu fotograficznego zwycięzcą został reprezentant Polski Edward Mórawski.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również