10 tys. pacjentów włączono do innowacyjnego rejestru

10 tys. pacjentów włączono do innowacyjnego rejestru

Niemiecka Firma Boehringer Ingelheim 18 marca 2014 r. ogłosiła włączenie 10 000. chorego z migotaniem przedsionków do rejestru GLORIA™-AF, jednego z największych obecnie prowadzonych programów rejestrowych dotyczących tego schorzenia na świecie.

Dostarczy on istotnych danych z codziennej praktyki klinicznej dotyczących stosowanych schematów leczenia i ich wyników. Ponadto rejestr ma dostarczyć cennych informacji pomocnych w ustaleniu strategii optymalizacji leczenia przeciwkrzepliwego, której celem jest dostarczenie osobom z migotaniem przedsionków najlepszej możliwej ochrony przed udarem mózgu. Migotanie przedsionków jest najczęstszym utrwalonym zaburzeniem rytmu serca na świecie, zwiększającym pięciokrotnie ryzyko wystąpienia udaru mózgu, które mają zwykle ciężki przebieg prowadzący do niepełnosprawności, a u połowy chorych kończą się zgonem w ciągu 12 miesięcy.

Do rejestru GLORIA™-AF zostanie włączonych około 56 000 pacjentów z nowo zdiagnozowanym migotaniem przedsionków obarczonych ryzykiem udaru mózgu w 50 krajach na całym świecie, z różnych środowisk klinicznych, takich jak zakłady podstawowej opieki zdrowotnej, ośrodki specjalistyczne, szpitale rejonowe, szpitale uniwersyteckie, przychodnie i ośrodki leczenia przeciwkrzepliwego. W programie rejestrowym gromadzone będą wyniki leczenia chorych, co będzie pomocne w ocenie rzeczywistego stosowania leków przeciwzakrzepowych w profilaktyce udaru mózgu związanego z migotaniem przedsionków.

Włączanie chorych do rejestru rozpoczęło się już w Europie, Ameryce Północnej Ameryce Łacińskiej i Azji, a pierwsze ogólnoświatowe wyniki spodziewane są w pierwszej połowie 2014 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.gloria-af.com.

Oprac. J.K.

Data publikacji: 20.03.2014 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również