Bieg „Zdążyć Przed Rakiem”

Bieg „Zdążyć Przed Rakiem” wrócił na trasę z 8 edycją. Chętnych do biegania w szczytnym celu nie brakowało. Bieg odbył się 1 października w Parku Zadole w Katowicach. Start i meta zlokalizowane były przy amfiteatrze w Parku Zadole.

Chętnych do dobrej zabawy nie brakowało. Wystartowały zarówno dzieci, jak i dorośli. Bieg powraca po dwóch latach przerwy, które spowodowane były pandemią koronawirusa. Wtedy to można było brać udział w biegu wirtualnie.

Wpisowe, w wysokości 50 zł w całości będzie przeznaczone na cele statutowe fundacji, w tym bezpłatne badania profilaktyczne u kobiet i mężczyzn. Do pokonania był dystans około 5 km. Można go było przebiec, ale również przespacerować. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy oraz pamiątkowy medal.

W biegu wzięły udział także dzieci na dystansie 300 metrów. Bieg dla dzieci był bezpłatny. Młodzi uczestnicy mogli liczyć na pamiątkowy gadżet i medale.

Osoby, które chciały wziąć udział w biegu, a nie mogły pojawić się w Parku Zadole, również mogły wziąć udział w biegu wirtualnie i wtedy pokonywali wyznaczony dystans w innym miejscu.

Na uczestników wydarzenia w miasteczku biegowym czekało wiele atrakcji, m.in. kawiarnia Zdążyć Przed Rakiem, Strefa Sportu — gdzie można było wykręcać kilometry na specjalnych trenażerach rowerowych czy Strefa Rehabilitacji.

Pięknie ,perfekcyjnie zorganizowana impreza, gościła całe rodziny i dla każdego znalazło się coś miłego, coś ciekawego.

Dorośli pobiegli 5 kilometrów, a dziadkowie i babcie mogli zapoznać się z najnowszymi doświadczeniami ,jak zapobiegać chorobom nowotworowym. Można też było skorzystać z mobilnego laboratorium.

Organizatorem wydarzenia, objętego honorowym patronatem prezydenta Katowic Marcina Krupy, jest Fundacja Zdążyć Przed Rakiem. Partnerem medycznym akcji oraz jej współorganizatorem jest Grupa Medyczna TOMMED.

Celem akcji „Zdążyć Przed Rakiem” jest promowanie profilaktycznych badań piersi wśród młodych kobiet – zwrócenie uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na raka piersi wśród pań powyżej 25 roku życia, zachęcenie ich do regularnych badań i zdrowego stylu życia.

em/, fot. Jerzy Wieczorek

Data publikacji: 03.10.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również