Ponownie rusza proces patoyouyubera

Prawie rok temu rozpoczął się proces patoyoutubera Łukasza W. Kamerzysty i dwóch innych osób oskarżonych o znęcanie się nad osobą z niepełnosprawnością intelektualną. Informowaliśmy o sprawie na naszym portalu. Obecnie proces rozpocznie się raz jeszcze. Związane jest to z ponad półrocznym zwolnieniem lekarskim sędzi rozpoznającej sprawę.

Upłynął okres sześciu miesięcy i referat został wylosowany przez innego sędziego. Pani sędzia zapoznaje się ze sprawą, a nie jest to jedyna sprawa. Proces rozpocznie się m.in. z odczytaniem aktu oskarżenia i złożeniem wyjaśnień.

Proces Łukasza W. „Kamerzysty” oraz Adriana S. i Wioletty K. rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Wszyscy usłyszeli zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny, działając wspólnie i w porozumieniu.

Zarzut związany jest z nagraniem, które 9 kwietnia ub.r. zostało zamieszczone w serwisie YouTube. Podejrzani „znęcali się nad pokrzywdzonym poprzez nakłonienie go do wykonania poniżających i upokarzających go czynności”, a następnie zarejestrowali to i udostępnili na kanale prowadzonym przez jednego z nich.

Sędzia wyłączyła wówczas jawność rozprawy wskazując, że w przeciwnym przypadku mogłoby dojść do naruszenia „w sposób istotny ważnego interesu prywatnego osoby pokrzywdzonej”.

Jak informowała prokuratura, przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia.

Oskarżonym grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

em/, fot. pixabay.com

Data publikacji: 03.10.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również