Centrum Psychoonkologii przy Jednorożcu

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN działające w Krakowie od 1999 r. skupia swoje działania na pomocy osobom dotkniętym chorobą nowotworową oraz ich bliskim.

Dzięki wsparciu finansowemu ze strony województwa małopolskiego oraz gminy Kraków, uruchomiono Centrum Psychoonkologii, które przygotowało w swojej ofercie zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę psychologów, lekarzy i terapeutów, zapewniające wsparcie psychologiczne i rehabilitacyjne, w formie indywidualnej oraz grupowej. Prowadzone są treningi psychologiczne, arteterapeutyczne oraz szereg zajęć ruchowych i relaksacyjnych. Ciekawą propozycją są terapie grupowe wg Programu Simontona, które mają pomóc w integracji ciała z emocjami i nastawieniem psychicznym pacjenta w trakcie choroby i procesu leczenia.

Należy pamiętać, że nie tylko leczenie medyczne pomaga zmagać się z chorobą nowotworową. Równie ważne jest samopoczucie i nastawienie człowieka na wygraną, dlatego obie formy wsparcia powinny się uzupełniać.
Centrum Psychoonkologii zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 15 w siedzibie Stowarzyszenia UNICORN przy ul. Kopernika 19E.
ACh

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również