Dla Kacperka Ryły będzie kursował specjalny tramwaj

Przez cztery dni, od poniedziałku, 20 stycznia do czwartku, 23 stycznia, w godzinach 8.00-17.00 po trasie linii nr 8 z Borku Fałęckiego do Bronowic Małych będzie kursował specjalny tramwaj, w którym zostanie przeprowadzona kwesta na leczenie rocznego Kacperka Ryły.

Chłopczyk zmaga się ze śmiertelną chorobą, jaką jest rdzeniowy zanik mięśni. Do niedawna SMA było nieuleczalne. Teraz Kacperek ma szansę nie tylko na życie, ale i normalne funkcjonowanie. Jednak terapia genowa to najdroższy lek na świecie – kosztuje 2,1 mln dolarów i może być zastosowana tylko do drugiego roku życia.

Kwesta będzie prowadzona wspólnie przez klub Honorowych Dawców Krwi działający w MPK SA w Krakowie oraz fundację „Serce dla Maluszka”.

Zachęcamy do podróży tym wyjątkowym, charytatywnym tramwajem, który będzie się zatrzymywał na każdym przystanku na trasie. Aby to zrobić, nie trzeba kupować biletu, wystarczy wrzucić dowolną kwotę do puszek kwestujących. Wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na leczenie chorego Kacperka.

Info: Magiczny Kraków, fot. MPK w Krakowie
Data publikacji: 18.01.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również