„Dziennikarze dla dziennikarza” – zagrali by wesprzeć reportera PAP

Pod hasłem "Dziennikarze dla dziennikarza” na scenie warszawskiego klubu Hybrydy 30 października wystąpiły zespoły mające w swoich składach ludzi świata mediów. Dochód z koncertu oraz towarzyszących mu aukcji wesprze powrót do zdrowia reportera PAP Mariusza Wachowicza.

Mariusz Wachowicz – człowiek wielu umiejętności i pasji, dziennikarz z zawodu, ogrodnik z wykształcenia, z zamiłowania kucharz i kulinarny bloger – cztery lata temu miał poważny wypadek, po którym zapadł w śpiączkę. Wraca do zdrowia, ale potrzebuje intensywnej i kosztownej rehabilitacji. Koncert jest jednym ze sposobów wsparcia go w długiej drodze do samodzielności.

Koncert poprowadziły Renata Kim i Anna Popek. Podczas imprezy zagrali m.in. Poparzeni Kawą Trzy oraz Zaawansowany Zespół Niespokojnych Nóg. W obu składach są dziennikarze, a w ZZNN – także byli i obecni pracownicy PAP. Na scenie zaprezentowali się również: Kwiat Jabłoni i Janek Pentz.

W trakcie koncertu można było wylicytować wiele przedmiotów – książek, pamiątek, zdjęć i pyszności. Wielką popularnością cieszyły się solidne porcje bloku czekoladowego z rumem oraz słoiki konfitur czereśniowych z sokiem z cytryny i czerwonym pieprzem. Amatorów znalazła wyjątkowa oliwa. Wielu chętnych było na ogrody w szkle i roślinne kompozycje.

Zacięcie licytowano zdjęcia m.in. to autorstwa Jacka Turczyka z czerwca 2015 r. przedstawiające moment, w którym prezydent elekt Andrzej Duda chwycił hostię niesioną podmuchem wiatru, a także inne zdjęcie Turczyka zrobione z budynku Rockefeller Center 19 stycznia 2018 r. Prawdziwy bój toczył się także o książki. Wylicytować można było m.in. „Smak na życie” – spis przepisów Mariusza Wachowicza, z jego autografem oraz np. książkę Grzegorza Kapli.

Podczas koncertu odczytano list od rodziny Mariusza. „Dzięki bardzo intensywnej wielopoziomowej rehabilitacji Mariusz czyta i pisze, bez większych problemów komunikuje się z otoczeniem przy pomocy pisma a jego sprawność ruchowa wciąż się poprawia. Wraca pamięć, budzą się dawne zainteresowania. W dalszym ciągu jednak wciąż nie mówi i nie chodzi, potrzebuje całodobowej opieki i pomocy we wszystkich czynnościach dnia codziennego i w pielęgnacji” – wskazali jego bliscy.

„Wydarzenia takie jak dzisiejszy koncert, pozwalają nam jaśniej patrzeć w przyszłość. To wspaniałe, że znajdują się osoby chcące podzielić się swoimi talentami zupełnie bezinteresownie i wykorzystać je w sposób przekładający się na bezpośrednią pomoc dla osoby, która bardzo tej pomocy potrzebuje” – napisali.

Polska Agencja Prasowa objęła koncert honorowym patronatem. Współorganizatorem wydarzenia była fundacja Kulturalna Polska. (PAP)

Katarzyna Lechowicz-Dyl, fot. pixabay.com

Data publikacji: 31.10.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również