Fundacja Pomocy Ofiarom Błędów Medycznych uruchamia program pomocy prawnej

Fundacja Pomocy Ofiarom Błędów Medycznych uruchomiła program nieodpłatnej pomocy prawnej. Wsparcie jest kierowane do osób poszkodowanych przez błędy lekarskie i negatywne efekty stosowania substancji farmaceutycznych.

Fundacja Pomocy Ofiarom Błędów Medycznych 3 listopada poinformowała o uruchomieniu programu nieodpłatnej pomocy prawnej poszkodowanym przez błędy lekarskie i negatywne efekty stosowania substancji farmaceutycznych. Celem programu – jak wskazuje fundacja – jest nie tylko wsparcie w indywidualnych sprawach, ale też systemowy wpływ wydanych orzeczeń na funkcjonowanie ochrony zdrowia.

Prezes fundacji Tymoteusz Zych mówił, że przez pomoc konkretnym osobom fundacja chce budować świadomość środowiska medycznego, dotyczącą dobrych praktyk.

“W ramach programu (…) każdy zgłaszający się pacjent lub członek jego rodziny uzyska możliwość konsultacji z prawnikiem. W toku konsultacji zostanie oceniony stan faktyczny i stan prawny. Na podstawie tej oceny pacjentowi zostaną przekazane wskazówki co do dalszego postepowania zarówno z udziałem Rzecznika Praw Pacjenta, jak i potencjalnego postępowania cywilnego lub karnego. We wszystkich sprawach o istotnym precedensowym znaczeniu zostanie także zapewniona pomoc procesowa ze strony profesjonalnego pełnomocnika” – powiedział Zych.

Wsparcie można uzyskać, pisząc na adres zgloszenia@fundacja24.org lub dzwoniąc pod numer +48-690-343-773. Infolinia jest dostępna w godz. 8.00-22.00.

Fundacja Pomocy Ofiarom Błędów Medycznych powstała w 2017 r. Na stronie internetowej fundacji napisano, że jest ona odpowiedzią na potrzeby osób w zakresie dochodzenia odszkodowań, których nie stać na prowadzenie procesów sądowych i którzy nie akceptują wysokich prowizji firm odszkodowawczych.(PAP)

Olga Zakolska

Data publikacji: 03.11.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również