Już w najbliższą sobotę dzień zabaw w Pasażu Królewieckim we Wrocławiu!

Kolorowe warkoczyki, malowanie bajkowych wzorów na twarzach i bezpłatne balony dla dzieci – w sobotę, 14 września, między godziną 11.00 a 14.00 w Pasażu Królewieckim na wrocławskich Maślicach na całe rodziny czekać będą wolontariusze Fundacji „Potrafię Pomóc”, którzy najmłodszych zaproszą do wspólnej zabawy!

Wolontariusze to uczniowie zaprzyjaźnionego z fundacją wrocławskiego Zespołu Szkół Etz Chaim. Warto do nich dołączyć nie tylko po to, by sprawić radość dziecku. Wydarzenie będzie też okazją do rozmowy. Fundacja „Potrafię Pomóc” opiekuje się dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z niepełnosprawnościami i o tym właśnie – jak się żyje osobom z różnymi niepełnosprawnościami – opowiadać będą przedstawiciele fundacji.

Organizacja szczególną uwagę poświęca chorobom rzadkim, oferuje pomoc chorym i ich opiekunom. W tej chwili jej największym wyzwaniem jest zbudowanie we Wrocławiu rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu Potrafię Pomóc z pierwszym w Polsce domem samodzielności dla osób z zespołem Pradera-Williego – chorobą wiecznego głodu. W czasie sobotniej imprezy będzie możliwość wsparcia konta budowy tego wyjątkowego i bardzo potrzebnego miejsca – będzie można dorzucić własną cegiełkę do puszki lub wrzucić pieniądze do skarbony, która w Pasażu pozostanie także po zakończeniu wydarzenia.

Więcej informacji o Kompleksie Potrafię Pomóc tutaj:

https://youtu.be/B_S2vRXuovU

Sobotnia impreza to pierwsze z cyklu wydarzeń, które fundacja zorganizuje na wrocławskich Maślicach dzięki uprzejmości przedsiębiorców i zarządcy Pasażu Królewieckiego oraz przy współpracy z Zespołem Szkół Etz Chaim. W czasie kolejnych spotkań wolontariusze zaproponują nowe atrakcje, a wydarzenia poświęcone zostaną konkretnym tematom, na przykład chorobom rzadkim, takim jak zespół Pradera-Williego, choroba wiecznego głodu.

Umożliwienie wolontariuszom Fundacji „Potrafię Pomóc” zaprezentowania tych ważnych tematów na terenie Pasażu Królewieckiego to dobry przykład społecznej odpowiedzialności biznesu i dowód na to, że przedsiębiorcy dostrzegają potrzebę i rozumieją, jak istotna jest rozmowa oraz budowanie świadomości dotyczącej problemów dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnoprawnościami. Ważne jest także to, że w akcję włączył się Zespół Szkół Etz Chaim i jego uczniowie, którzy poświęcą dwój wolny czas na działalność charytatywną.

Więcej informacji o Fundacji „Potrafię Pomóc” znajduje się tutaj:

www.potrafiepomoc.org.pl

https://www.facebook.com/FundacjaPotrafiePomoc/

Więcej informacji o Pasażu Królewieckim można znaleźć tu:

https://www.facebook.com/pasazkrolewieckimaslice/ .

pr

Data publikacji: 13.09.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również