Już za rok rozpocznie się ampfutbolowe EURO w Krakowie. Znamy logo turnieju!

Dokładnie za 365 dni, meczem Polski na stadionie Cracovii, rozpoczną się mistrzostwa Europy w ampfutbolu. Do Krakowa przyjadą najlepsze drużyny kontynentu, a jednym z faworytów do medali będą biało-czerwoni, którzy liczą na fantastyczną atmosferę i pełne trybuny. Europejska federacja właśnie zaprezentowała logo mistrzostw.

– Zainteresowanie tym turniejem już jest wielkie, znajomi pytają mnie o bilety i terminy meczów, a ludzie spoza Krakowa chcą brać urlopy, by wspierać nas na miejscu – cieszy się Marek Dragosz, trener reprezentacji Polski.
Apetyty i nadzieje kibiców oraz trenera musiały rozbudzić tegoroczne mecze towarzyskie oraz niedawny turniej Amp Futbol Cup w Warszawie. Polacy po raz pierwszy wygrali najważniejszą imprezę w tym roku, odnieśli także wielkie zwycięstwo nad Rosją, a przede wszystkim rozkochali w sobie kolejnych kibiców. Mecz z Francją w fazie grupowej był pierwszym w historii transmitowanym w telewizji. W TVP Sport na żywo obejrzało go ponad 200 tysięcy widzów! A tłumy zjawiły się także na trybunach.

Na rok przed EURO zaprezentowane zostało również logo turnieju. Za realizację logotypu Mistrzostw odpowiadała agencja OX Media. Europejskiej i polskiej federacji zależało na podkreśleniu profesjonalnego charakteru imprezy oraz przedstawieniu zarówno całej dyscypliny, jak i znanego w całej Europie miasta organizatora. Zamierzony efekt udało się osiągnąć dzięki pokazaniu charakterystycznej sylwetki zawodników oraz zabytków Krakowa w połączeniu z dynamiczną kompozycją całości.

– Już tylko rok dzieli nas od przyjazdu tych niezwykłych sportowców do Krakowa. Liczymy na świetny poziom sportowy i pełne trybuny na meczu otwarcia 13 września 2020 roku. Zapraszamy do Krakowa! – zachęca Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta miasta.

Mistrzostw nie może doczekać się również piłkarz reprezentacji Polski Kamil Rosiek, który jako biathlonista był na czterech igrzyskach paraolimpijskich, a w Pjongczangu pełnił funkcję chorążego reprezentacji. – Startowałem na wielu imprezach rangi mistrzowskiej, ale możliwość gry przed własną publicznością i to kilkanaście kilometrów od domu, to coś wyjątkowego – cieszy się Rosiek.

Rok do mistrzostw Europy oznacza okres szczególnie wytężonej pracy reprezentantów Polski. – Mamy świadomość ile jeszcze jest do poprawy w naszej grze, ale trenerzy przekazali nam plan, który pozwoli nam wejść na wyższy poziom – zapewnia Rosiek, którego słowa potwierdza Marek Dragosz. – Na każdy z 365 dni mamy już plan. Z pewnością będziemy reagować i zmieniać go w zależności od okoliczności, ale gwarantuję, że na EURO będziemy w najwyższej możliwej formie.

Dla polskiego selekcjonera to również będzie wyjątkowa impreza. Szkoleniowiec pochodzi z Krakowa i jest blisko związany z miastem. – Nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie pełnego stadionu Cracovii za rok i emocji z tym związanych. To spełnienie marzeń i efekt naszej wieloletniej pracy. Gdyby ktoś jeszcze nie był przekonany to pokazałbym mu strzelone przez nas gole podczas ostatniego Amp Futbol Cup i zapytał czy chce je zobaczyć na żywo. To jest inny futbol, naturalny, autentyczny i pełen emocji. Popełniamy błędy, nie zawsze będziemy celnie strzelać, ale żaden z nas nie odpuści nawet na moment. W tym ludzie się zakochują, to muszą zobaczyć w Krakowie! – tłumaczy Dragosz.

Wielki sukces Amp Futbol Cup 2019, doskonałe mecze reprezentacji w tym roku i seria zwycięstw drużyny narodowej sprawiają, że Polacy z optymizmem wyczekują mistrzostw w Krakowie.

– Przed nami jeszcze rok bardzo intensywnej pracy. Wierzę, że po Euro 2020 będziemy tak szczęśliwi, jak trzy lata wcześniej po mistrzostwach w Turcji, gdzie zdobyliśmy brązowe medale, a na finale pojawiło się ponad 40 tysięcy widzów. Liczę też, iż będziemy szczęśliwi, jak po ostatnich meczach w Polsce, gdzie trybuny zapełniają się fantastycznymi biało-czerwonymi kibicami, a my w świetnym stylu wygrywamy z faworytami. Czekamy na was w Krakowie! – zaprasza Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Mistrzostwa Europy 2020 odbędą się w Krakowie w dniach 13-20 września 2020. Mecze odbywać się będą na stadionach Cracovii i Garbarni. W turnieju wystartuje 16 reprezentacji, a tytułu najlepszej drużyny kontynentu będzie broniła Turcja.

pr, fot. Paula Duda

Data publikacji: 13.09.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również