Kolejna biesiada w Wodzisławiu Śl.

W powiecie tym wiele się czyni na rzecz osób z niepełnosprawnościami i potrzebującymi wsparcia. Wkrótce po muzycznej, bluesowej biesiadzie, bo już 15 września, w ogrodzie Powiatowego Ośrodka Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śl. odbyła się “Biesiada bez barier”, czyli festyn rekreacyjno-integracyjny dla podopiecznych Ośrodka oraz osób z niepełnosprawnościami z powiatu wodzisławskiego i okolic.

Był on jednym z działań wpisujących się w projekt „Perła plus”, którego celem jest integracja ze środowiskiem lokalnym oraz upowszechnienie informacji nt. metod pracy stosowanych w POW „Perła”.
Podczas biesiady bawili się uczestnicy WTZ i DPS z Wodzisławia Śl. i Gorzyc, osoby korzystające z Ośrodka Wsparcia w Połomi oraz ŚDS w Jastrzębiu-Zdroju. O dobrą zabawę zadbał Tomasz Ciba „Coral” z zespołem, który oprócz atrakcji muzyczno-tanecznych serwował szeroką gamę zabaw i konkursów. Wśród nich znalazły się m.in .rzucanie woreczkiem do okręgów, a nawet… dojenie krowy na czas.

Nieocenioną pomocą podczas wydarzenia służyli wolontariusze z Technikum TEB Edukacja Wodzisław Śląski.

Projekt „Perła plus” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSl 2014-2021.

Zobacz galerię…

Oprac. rhr/, fot. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.

Data publikacji: 16.09.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również