Kujawsko-Pomorskie: Najlepsi terapeuci zajęciowi nagrodzeni

Zaangażowani, empatyczni, skuteczni, dochowujący w pracy najwyższych standardów etycznych i zawodowych – tacy są specjaliści terapii zajęciowej uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Wyróżnienia odebrali 24 października w Urzędzie Marszałkowskim z rąk wicemarszałka Dariusza Kurzawy i radnej województwa Katarzyny Lubańskiej.

– Dzisiejsze wyróżnienia są wyrazem naszego szacunku wobec wymagającej pracy terapeutów zajęciowych i podziękowaniem za ich poświęcenie i zaangażowanie w to, aby osobom z niepełnosprawnościami lepiej żyło się w naszym województwie – mówił wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

W tym roku nagrody trafiły do:
• Izabeli Koteckiej, terapeutki w ŚDS w Strzelnie (powiat mogileński) z ponad trzydziestoletnim stażem,
• Aniki Biernackiej, pracującej w WTZ „Pod Dębem” w Paterku (powiat nakielski),
• Agnieszki Płoteckiej, opiekującej się pacjentami kliniki psychiatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu,
• zespołu terapeutów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie (powiat żniński): Doroty Ciesielskiej, Szymona Głowackiego, Jacka Jarlaczyńskiego, Joanny Kamińskiej i Katarzyny Sykut.

Terapia zajęciowa to forma rehabilitacji adresowana do osób niepełnosprawnych i seniorów polegająca na angażowaniu pacjenta w różne aktywności psychoruchowe. Jest powszechnie wykorzystywana m.in. w warsztatach terapii zajęciowej i domach pomocy społecznej. Celem jest szeroko rozumiana rehabilitacja – w odniesieniu zarówno do ciała, jak i sfery psychicznej i społecznej – oraz samodzielność podopiecznych.

pr/, fot. Szymon Zdziebło / tarantoga.pl dla UMWKP

Data publikacji: 24.10.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również