“Ludzie którym zależy”, czyli jak wspierać opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Zaproszenie na międzynarodowe spotkanie we Wrocławiu.

W poniedziałek, 11 września, o godzinie 14.00 zapraszamy do wrocławskiego DCF-u na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi z Chile. W oparciu o inspirujące historie osób, którym udało się zmienić rzeczywistość wokół siebie, porozmawiamy o wsparciu opiekunów osób z niepełnosprawnościami, spróbujemy porównać systemy w różnych krajach świata. Dyskusja toczyć się będzie wokół wydanej z zeszłym roku książki „Ludzie, którym zależy” („Personas que cuidan”), a gośćmi spotkania będą przedstawiciele fundacji Fundacion Chilena para la Discapacidad, którzy do Polski przylecą z Chile. Rozmowa z Matiasem Poblete Sandovalem, Cataliną González Maldonado i Maríą José Salazar Soto tłumaczona będzie na język polski oraz na Polski Język Migowy.

Do udziału w spotkaniu szczególnie zachęcamy osoby, które na co dzień działają w obszarze usług wytchnieniowych, czyli zajmują się wsparciem opiekunów osób z niepełnosprawnościami lub szerzej – ze szczególnymi potrzebami. Spotkanie z Chilijczykami to rzadka okazja, by posłuchać i podyskutować o tym, w jaki sposób organizacja działająca na drugiej półkuli świata, wspiera opiekunów osób z niepełnosprawnościami, jak wygląda system opieki społecznej w Chile. Doświadczenia te spróbujemy odnieść do sytuacji w Polsce i w innych krajach świata.

Udział w spotkaniu z gośćmi z Chile jest bezpłatny, prosimy tylko o rejestrację: isba2023@fundacjaimago.pl .

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE SPOTKANIA Z GOŚĆMI Z CHILE:

• MIEJSCE: Dolnośląskie Centrum Filmowe (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 64A);
• TERMIN: 11.09.23 (poniedziałek) w godzinach 14:00-15:30;
• spotkanie autorskie odbywa się w ramach zadania „Ogólnopolska Sieć Turystyki
Wytchnieniowej – spotkanie networkingowe”. Zadanie finansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Partnerem i gospodarzem wydarzenia jest Dolnośląskie Centrum Filmowe – instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
• WIĘCEJ INFORMACJI: https://www.facebook.com/events/754112313150830 ,
https://isba.me/pl/2023/08/27/otwarte-spotkanie-autorskie-wokol-ksiazkiludzie-ktorym-zalezy/ .

Spotkanie autorskie z gośćmi z Chile jest wydarzeniem towarzyszącym Konferencji ISBA (International Short Break Association – Międzynarodowego Stowarzyszenia Krótkiej Przerwy), która już 11-14 września po raz pierwszy odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. Konferencję ISBA odwiedzi około 260 osób z 5 kontynentów i 17 krajów, w tym ok. 60 osób z Polski. Konferencja na tak dużą skalę, dotycząca polityki społecznej i zdrowotnej, z tak szeroką siecią prelegentów i uczestników z różnych zakątków świata, to w naszym kraju wydarzenie bez precedensu.

Organizatorem konferencji ISBA 2023 jest Fundacja Imago, współorganizatorami: Fundacja “Potrafię Pomóc”, “Stowarzyszenie Bonitum i Fundacja Ładne Historie. Szczegółowe informacje na temat konferencji dostępne są na stronie internetowej: https://isba.me/pl/home-pl.

pr/

Data publikacji: 06.09.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również