Michalina wśród najbardziej aktywnych wolontariuszy w Polsce

Michalina wśród najbardziej aktywnych wolontariuszy w Polsce

Pani Michalina Pietura jest wzorem dla młodych wolontariuszy. Jako matka dwóch synów poruszających się na wózkach postanowiła wykorzystać swoje prywatne doświadczenie w opiece nad niepełnosprawnymi. Od 6. lat działa w wolontariacie Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Uczestniczy w zajęciach aktywnej rehabilitacji, pomaga w pracy z podopiecznymi Fundacji, włącza się w organizację różnych wydarzeń. Współpracuje z dziećmi i ich rodzicami w Klubie Ucznia oraz na półkoloniach. – Kiedy widzę radość innych, jestem najszczęśliwszą osobą na świecie – mówi pani Michalina.

Z uznaniem i wdzięcznością mówią również o niej współpracownicy i władze Fundacji:
– Pani Michalina jest prawdziwym aniołem i jestem szczęśliwa, że zechciała się związać z naszą Fundacją i naszymi podopiecznymi. Jest prawdziwym wzorem i przykładem dla młodych wolontariuszy. Potrafi robić to, za co kochały Doktora Janaszka dzieci – ZARAŻA ICH UŚMIECHEM – mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek – prezes Fundacji.

Współpracownicy i podopieczni cenią ją za odpowiedzialność, cierpliwość , opanowanie. Posiada dar nawiązywania dobrych relacji z dziećmi i dorosłymi. Zawsze można na nią liczyć, jest chętna do pomocy, przy tym to skromna a zarazem bardzo ciepła osoba, która uśmiechem przyciąga do siebie zarówno niepełnosprawne dzieci, młodzież jak i wolontariuszy. Potrafi słuchać innych i służyć im dobrą radą i doświadczeniem życiowym.

Jej postawa i zaangażowanie w wolontariat została doceniona w konkursie „Barwy Wolontariatu 2012″ w regionie wielkopolskim, w którym zajęła pierwsze miejsce. Na etapie ogólnopolskim znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych! Sieć Centrów Wolontariatu w tym roku po raz trzynasty zorganizowała konkurs, w którym nagradza najbardziej aktywnych wolontariuszy.

Michalina jest wyjątkową wolontariuszką, dlatego zdecydowaliśmy się zgłosić Ją do tego konkursu. Jest jednak z nami cała grupa wolontariuszy, którzy – mam nadzieję – wezmą sobie do serca te piękne słowa z dyplomu, który otrzymała Michalina, o motywacji, o tym jak małymi krokami można zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy Michalinie za to, że wszyscy czegoś się od Niej uczymy – mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również