Mieszkanie bez barier
Mieszkanie – najważniejsza przestrzeń i miejsce w życiu każdego człowieka. Oczywiste zatem, jak ważne, aby było nie tylko wolne od barier, ale – co także możliwe! –przyjazne.
1 grudnia w gościnnej wrocławskiej AWF na XIII Forum Integracyjnym eksperci i praktycy, profesjonaliści, społecznicy oraz dostawcy sprzętu i usług prezentowali i dyskutowali o rozwiązaniach, które w konkretny sposób pomagają w codziennym funkcjonowaniu osobom z różnymi niepełnosprawnościami w przestrzeni domowej. Jak planować, co ma największe znaczenie, gdzie i z kim oraz za ile realizować plany i pomysły.
Ta wiedza i takie umiejętności są potrzebne – z oczywistych powodów – coraz szerzej i coraz częściej. Ważne bowiem, by każdy potrzebujący mógł w prosty sposób dotrzeć do wiarygodnych źródeł informacji oraz kompetentnych i rzetelnych doradców, dostawców i wykonawców.
Okazało się, że mieszkanie przyjazne, a przede wszystkim bezpieczne dla osób z niepełnosprawnością, to bardzo szeroki temat. Od projektu, przez adaptacje, po wyposażenie oraz rehabilitację i terapię. Podczas forum była okazja wysłuchać prelegentów poruszających każdy z tych wątków. Wypowiadali się projektanci, terapeuci oraz praktycy, czyli osoby z niepełnosprawnością. W kuluarach można było obejrzeć, a nawet wypróbować sprzęt ułatwiający pokonywanie barier oraz samodzielne mieszkanie oraz aktywność.
Rozmowy kuluarowe, prowadzili: prof. dr hab. Marek Woźniewski oraz Sławomir Piechota, poseł na Sejm. Moderatorem dyskusji był Bartłomiej Skrzyński, rzecznik Miasta Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych.
Organizatorzy tych cyklicznych spotkań dziękują wszystkim, którzy pomagają od ponad 12 lat w realizacji misji Forum Integracyjnego – w szczególności wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz Firmie Vermeiren.
W ten sposób wspólnie budowany jest lepszy świat – świat bez barier, świat przyjazny wszystkim!
Zobacz galerię…
pr
Data publikacji: 04.12.2017 r.