Mikołaj „był z nami” po raz kolejny

Mikołaju przybądź, Mikołaju Święty, przynieś nam prezenty! Słowami nowej, jak co roku napisanej specjalnie na tę okazję przez pana Marka Kupca piosenki, dzieci powitały św. Mikołaja w hotelu Novotel Bronowice w Krakowie - na imprezie zorganizowanej przez hotel i Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami".

Od wczesnych godzin porannych (już od 5 rano!) pracownicy hotelu przygotowywali salę bankietową na przyjęcie niezwykłych gości. Przystroili choinkę, a szef kuchni czuwał nad przygotowaniem wspaniałego poczęstunku.

Kolejna grupa pomocników św. Mikołaja – harcerze z Hufca Kraków-Podgórze oraz z ZHR Szczep Puszcza Niepołomice – pojawiła się w hotelu o godzinie 900. Harcerze wspólnie z pracownikami hotelu oraz z młodzieżą z Prywatnego Technikum Hotelarskiego z Zakopanego, nakrywali stoły. Na dzieci czekał wspaniały i kolorowy poczęstunek, ufundowany przez hotel, zimne napoje ufundowane częściowo przez hotel, częściowo przez firmę Coca-Cola Hellenic Bottlers, a pyszną gorącą czekoladą i herbatą czestowała firma Strauss Cafe. Wychowawców oraz oczekujących na swoje pociechy rodziców wzmacniała kawa, sponsorowana przez tę samą firmę. O banany zadbała, jak zwykle, firma Janmar.

Sala bankietowa pękała w szwach. Pierwszym punktem programu był występ młodzieży z Prywatnego Technikum Hotelarskiego z Zakopanego. Dzieci jak co roku miały okazję zapoznać się z góralskim folklorem. Występ ten na długo pozostaje naszym podopiecznym w pamięci. Nie można zapomnieć zbójnickiego i pięknych góralek.

Atmosferę i temparaturę oczekiwania na św. Mikołaja podgrzewał niezastąpiony duet prowadzących – pani Jola i pan Marek – przyjaciele dzieci. Uczyli oni słów nowej piosenki. Dzieci z wypiekami na twarzy coraz głośniej skandowały jej słowa: ” Mikołaju, przybądź! Mikołaju Święty, przynieś nam prezenty! Prezenty! Prezenty! Prezenty!…Radosne śpiewy słyszeli wszyscy goście hotelowi.

W tej gorącej atmosferze na salę dostojnie wkroczył nasz święty gość. Złożył życzenia wszystkim dzieciom i zaprosił je do wspólnego tańca. Kiedy św. Mikołaj zajął swoje miejsce na tronie, niespodziankę przygotowaną specjalnie na tę okazję zaprezentowały maluszki z „Chatki Puchatka”. Występ był ogromnym przeżyciem dla wszystkich zgromadzonych gości.

Po tych atrakcjach nastąpił najbardziej wyczekiwany moment – wręczenie prezentów. Paczki, ufundowane przez Stowarzyszenie, zawierały słodycze oraz nieodłączną przytulankę – w tym roku tygryska, ufundowaną częściowo przez BZ WBK, ciasteczka ufundowane przez firmę Bahlsen, soczki i breloczki ufundowane przez firmę Coca-Cola, piórniki podarowane przez PZU Życie. Tę ogromną ilość paczek pomogli przygotować harcerze ze Szczepu Kraków-Podgórze, a na miejsce spotkania dostarczyło Radio Taxi „Wawel”.

Po wręczeniu prezentów św. Mikołaj odtańczył jeszcze z dziećmi ostatni taniec i wyruszył w dalszą podróż, a my nie przestawaliśmy się bawić. Razem z nami bawili się zaszczytni goście – przyjaciele dzieci z prokuratury i sądu oraz z Komendy Miejskiej Policji. Jak zawsze, trudno było się rozstać.
W imprezie udział wzięły dzieci i młodzież z 5 ośrodków szkolno-wychowawczych w Krakowie i Skawinie, zaś patronat medialny sprawowaly m.in. „Nasze Sprawy”.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również