Mówiące strony dla organizacji pozarządowych

Firma iWebReader nawiązała współpracę z Fundacją TechSoup w ramach programu dotacji Technologie non-profit. Firma udostępni swój produkt iWebReader polskim organizacjom pozarządowym. iWebReader odczytuje treść dowolnego serwisu internetowego lektorskim głosem. Udźwiękawia strony, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi i dostępnymi dla wszystkich użytkowników, również tych niedowidzących czy niewidomych.

iWebReader działa z najpopularniejszymi przeglądarkami na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu.

Skorzystanie z tego produktu zapewni organizacjom następujące korzyści:
· większą atrakcyjność i funkcjonalność serwisu internetowego,
· dotarcie do szerszego grona odbiorców, zniesienie barier w dostępie do stron internetowych, szczególnie dla osób niedowidzących i starszych,
· wygoda dla korzystających z serwisu – aby odsłuchać tekst wystarczy kliknąć na przycisk Play w odtwarzaczu,
· budowa wizerunku nowoczesnej strony internetowej,
· przyciągnięcie uwagi i wyróżnienie się.

iWebreader blisko współpracuje z IVONASoftware, która opracowała i dostarcza syntezator mowy IVONA odpowiedzialny za naturalne brzmienie iWebReader.

Fundacja TechSoup dąży do tego, żeby każda organizacja społeczna na świecie miała zaplecze technologiczne i wiedzę, pozwalające na pełne wykorzystanie jej potencjału. Została powołana do życia przez TechSoup Global w 2009 roku jako polska organizacja pożytku publicznego, której celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i na świecie. Fundacja jest jedną z szeregu powiązanych ze sobą inicjatyw: Guidestar International, NetSquared, TechSoup.org i TechSoup Global Network. Działająca w Polsce Fundacja łączy lokalne aktywności i regionalną perspektywę z międzynarodowym potencjałem i zasięgiem TechSoup Global. Program donacji dla polskich organizacji pozarządowych prowadzony jest poprzez stronę www.technologie.org.pl.

Info: Technologie Non-Profit

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również