Muzyka łagodzi nie tylko obyczaje

Na Śląsku od 2006 roku działa Fundacja Iskierka. Jednym z jej głośniejszych i spektakularnych przedsięwzięć jest coroczny grudniowy koncert kilkudziesięcioosobowej Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej składającej się z małych pacjentów, ich rodziców oraz lekarzy i pielęgniarek, pod batutą prof. Piotra Sutta. Wszyscy grają na instrumentach perkusyjnych.

W koncertach tradycyjnie już biorą czynny udział przedstawiciele środowisk biznesowych. W ubiegłych latach były to chóry: Informatyków, Doradców Podatkowych, Integratorów IT, a w ostatnim 2010 roku – Chór Inżynierów, sformowany z pracowników Energomontażu-Południe.

W grudniu 2009 roku ukazał się drugi już album orkiestry „Moc marzeń” (pierwsza płyta „Podróże do Krainy Fantazji”, w nakładzie 3 tys. egzemplarzy została wydana w 2006 r.) i osiągnął nakład 10 tys. egzemplarzy. W tym nagraniu muzykom towarzyszyli m.in. Natalia Kukulska i Mika Urbaniak. W poprzednim – m.in. aktorka Dorota Pomykała i Artur Rojek z zespołu Myslowitz.

W Operze Śląskiej w Bytomiu, w grudniowym koncercie w 2010 roku pt. „Dzieci szaleją, rodzice się śmieją” Orkiestrze towarzyszył zespół Raz Dwa Trzy.

IKa

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również