Na hanbike’u kobieta na Pico del Veleta

Z ciekawą i nowatorską inicjatywą społeczno-sportową wystąpiła Fundacja "Bariera" i podróżnik Karol Kleszyk - organizatorzy wyprawy rowerowej do Hiszpanii.

Ideą projektu „Na handbikeu kobieta na Pico del Veleta” jest niwelowanie różnic i łamanie stereotypów dotyczących potencjału i możliwości osób z niepełnosprawnością. Będzie on realizowany w terminie 1-20 października 2012 r. w południowej Hiszpanii, w Górach Betyckich. Celem wyprawy jest zdobycie najwyższych przełęczy Sierra Nevada, w tym Pico del Veleta.
Będzie to pierwsza polska eskapada rowerowa na handbike’u z udziałem kobiety z niepełnosprawnością, na wysokość 3400 m n.p.m. Takie przedsięwzięcia pobudzają osoby niepełnosprawne do wszlkiej aktywnościi dają nadzieję na realizowanie swoich marzeń.
Start będzie miał miejsce w Granadzie, skąd rowerzyści udadzą się na północny zachód w kierunku Alicante.
Trasa będzie liczyła ponad 1000 km przez najwyższe przełęcze gór Sierra Nevada.

Uczestniczyć będą: Karina Jasińska, Karol Kleszyk (organizator) i lekarz Szymon Świrta. Maja oni na swoim koncie wiele ekstremalnych wypraw rowerowych. Karol Kleszyk dwa lata temu wraz z kolegą przejechali pustynię Gobi w Mongolii ( 1600 km w 16 dni). Ubiegłego lata obaj podróżnicy przejechali ponad 1000 km z niewidomym Pawłem po bezdrożach Ameryki Południowej zdobywając pustynię Atacama, Salar Uyuni, wulkan Mirador de Caltama oraz sześciotysięcznik Huayna Potosi.

Sponsorzy: Alpinus (organizatorzy otrzymali wyróżnienie w konkursie „Miej odwagę” – finansowanie wyprawy), Fundacja „Tacy Sami”, Fundacja „Bariera”.

Patroni medialni: Radio RDN, Plus Wnet, Alfo, Vox Fm, Traveler, Memoriał Piotra Morawskiego, Dziennik Polski, Magazyn „Nasze Sprawy”, SMS Studencka, Klub Podróżnika, Festiwal Na Rozdrożach, TV Studencka.

Więcej na: www.wyprawyrowerem.pl

Oprac. MaC

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również